Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Benga v záloze, Záměna a Domů na Vánoce

Eliška Nová

Eliška Nová

22. 11. 2010

Ze Spojených států k nám dorazí dvě oddechovky. Akční komedie Benga v záloze s Willem Ferrelem a Markem Wahlbergem a romantická komedie Záměna s Jennifer Aniston. Evropa naopak nabídne dvě dramata. Domů na Vánoce z Norska a Vše, co miluji z Polska.

Benga v záloze (USA, 2010)

Benga v záloze. Zdroj: Falcon

Detektivové Danson a Highsmith jsou nejlepší. Zato Gambel a Hoitz jsou benga v záloze. A jako správní záložníci dostanou případ, nad kterým každý ohrnul nos. Jenže v New York City se i ze zdánlivě nevinného případu může vyklubat příležitost. Parťáci, kteří byli jeden druhému přiřazeni, teď musí dokázat, že se té příležitosti dokážou chopit a že na to mají. Marka Wahlberga, který byl nominován na Osara za roli agenta ve Skryté identitě, se tentokrát objeví v komediální roli.

Žánr: Akční/Komedie

Režie: Adam McKay

Scénář: Adam McKay, Chris Henchy

Hudba: Jon Brion

Hrají: Mark Wahlberg, Will Ferrell, Dwayne Johnson, Samuel L. Jackson, Eva Mendes, Michael Keaton, Paris Hilton, Anne Heche

Délka filmu: 108 min

Záměna (USA, 2010)

Záměna. Zdroj: Palace pictures

Jennifer Aniston už se v romantických komediích osvědčila. Tentokrát se ukáže jako bezdětná čtyřicátnice Kassie, která zatouží po dítěti, jenže bez muže. Její neurotický kamarád Wally se ale nechce smířit s tím, že si Kassie vystačí s dárcem spermatu, a tak vezme osud do vlastních rukou. Udělá malou záměnu. O sedm let později se Kassie a Wally opět sejdou a  na scéně se objeví i malý Sebastian. S Wallym si nejen výborně rozumí, ale je mu i trochu podobný. Záměnu mají na svědomí tvůrci Juno a Malé Miss Sunshine. Což by mohla být záruka něčeho povedeného.

Žánr: Romantický/Komedie

Režie: Josh Gordon, Will Speck

Scénář: Allan Loeb

Hudba: Alex Wurman

Hrají: Jennifer Aniston, Jason Bateman, Jeff Goldblum, Juliette Lewis, Patrick Wilson, Thomas Robinson

Délka filmu: 101 min

Domů na Vánoce (Norsko, 2010)

Domů na Vánoce. Zdroj: Cinemart

Ve fimu Domů na Vánoce jsou hlavní postavou, jak název napovídá, hlavně Vánoce. V norském městečku probíhá Štědrý večer u každého trochu jinak. A taky tak trochu jinak, než by si asi každý představoval. Osamělý otec se převlékne za Santa Clause, aby mohl být se svými dětmi, milenka se snaží navodit romantickou atmosféru pro svého ženatého milence, další radši tráví vánoční čas prací. Norský snímek o tom, jak probíhají Vánoce tam, kde není všechno, jak má být a jak je to právě o Vánocích o tolik smutnější než kdykoli jindy.

Žánr: Komedie/Drama

Režie: Bent Hamer

Scénář: Bent Hamer

Hudba: John Erik Kaada

Hrají: Fridtjov Saheim, Arianit Berisha, Igor Necemer, Tomas Norstrom

Délka filmu: 85 min

Vše, co miluji (Polsko, 2009)

Vše, co miluji. Zdroj: Film europe

Do čtvrtice přichází do kin drama z Polska. Příběh situovaný do začátku osmdesátých let mapuje osudy Janka, syna námořního důstojníka, jeho rodiny a přátel. Právě se svými kamarády se Janek snaží zformovat punkovou kapelu. A zatímco Solidarita zahajuje manifestace, Komunistická strana plánuje, jak jí zničit a v Polsku je vyhlášeno stanné právo, osmnáctiletý Janek prožívá první lásku, mlátí s ním vášeň pro hudbu a prožívá své mládí navzdory nešťastné době. Vše, co miluji je první polský film nominovaný v hlavní soutěži na festivalu Sundance.

Žánr: Drama

Režie: Jacek Borcuch

Scénář: Jacek Borcuch

Hudba: Daniel Bloom

Hrají: Mateusz Kosciukiewitcz, Olga Frycz, Jakub Gierszel, Andrzej Chyra, Anna Radwan, Katarzyna Herman

Délka filmu: 95 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Benga v záloze, Záměna a Domů na Vánoce