Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Autopohádky, Dilema, Obřad a Sanctum

Eliška Nová

Eliška Nová

17. 3. 2011

!Nové filmy v kinech od 17. března!Dva snímky inspirované skutečnými událostmi, oba dva thrillery, zfilmované Autopohádky s hudbou od skupiny Chinaski a komedie o tom, zda říct svému nejlepšímu příteli, že ho manželka podvádí.

Autopohádky (Česká republika, 2011)

Autopohádky. Zdroj: Bioscop

Hned čtyři pohádkové příběhy přinese nový český animovaný film. Každý z nich pak tvořil jiný tým, jinou technikou a mají jiného režiséra. Autopohádky už můžou být známé fanouškům skupiny Chinaski, vyšly na cédéčku s jejich písničkami. Kromě Michala Malátného v roli vypravěče je uslyšíte i ve filmu. A jaké pohádky to budou? O Princezně, která se nesmála, Účetní a víla, Příběh o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce a Pan Vincent.

Žánr: Animovaný

Režie: Břetislav Pojar, František Váša, Michal Žabka, Libor Pixa, Jakub Kohák

Scénář: Jan Prušinovský, Břetislav Pojar, Michal Žabka, František Váša, Libor Pixa

Hudba: Chinaski

Hrají a mluví: Michal Malátný, Ondřej Vetchý, Petr Nárožný, Eva Holubová, Jan Hraběta, Pavel Liška, Miroslav Táborský, Viktor Preiss

Délka filmu: 87 min

Dilema (USA, 2011)

Dilema. Zdroj: Bontonfilm

Od scenáristy filmu Dilema jsme před nedávnem mohli v kinech vidět snímek Záměna. A režisér Ron Howard má na kontě hned několik trháků jako Apollo 13 nebo Šifru mistra Leonarda, za komedie jmenujme Noviny. Dilema vypráví o dvou nejlepších kamarádech už od vysoké. Společně vedou firmu. Jenže jednoho dne přistihne Ronny Nickovu manželku při nevěře. A nastane dilema. Říct mu pravdu, nebo ne?

Žánr: Komedie

Režie: Ron Howard

Scénář: Allan Loeb

Hudba: Hans Zimmer

Hrají: Vince Vaughn, Kevin James, Winona Ryder, Jennifer Connelly, Channing Tatum

Délka filmu: 111 min

Obřad (USA, 2011)

Obřad. Zdroj: Warner

Snímek natočený na motivy knihy Matta Baglia je podle jeho tvůrců inspirován skutečnými událostmi. Americký student kněžského semináře, který není tak zapálený a snaží se zachovat v otázkách víry chladnou hlavu, se setká s neortodoxním knězem otcem Lucasem. Otec, v podání Anthonyho Hopkinse, mu ukáže i jiné stránky víry, než jaké dosud zná.

Žánr: Drama/Thriller/Horor

Režie: Mikael Håfström

Scénář: Michael Petroni

Hudba: Alex Heffes

Hrají: Anthony Hopkins, Colin O’Donoghue, Alice Braga, Ciarán Hinds, Toby Jones, Rutger Hauer

Délka filmu: 112 min

Sanctum (USA, 2010)

Sanctum. Zdroj: Bontonfilm

I tento snímek je inspirovaný skutečnými událostmi. Jeho producentem je James Cameron a vypráví o potapěči Frankovi, který se svým týmem zkoumá jeskyně Esa’ala v jižním Pacifiku. Při jednom průzkumu je ale zastihne tropická bouře a východ se zatopí vodou. Celá skupina teď musí najít cestu ven. To vše ve 3D technice, která byla původně vymyšlena pro Avatar.

Žánr: Dobrodružný/Thriller

Režie: Alister Grierson

Scénář: John Garvin, Andrew Wight

Hudba: David Hirschfelder

Hrají: Richard Roxburgh, Ioan Gruffudd, Rhys Wakefield, Alice Parkinson, Dan Wyllie

Délka filmu: 109 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Autopohádky, Dilema, Obřad a Sanctum