Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Ať vejde ten pravý, 2012, Zoufalci, Love and Dance

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

9. 11. 2009

at-vejde-ten-pravyNetradiční upírský horor Ať vejde ten pravý, který  byl natočen podle bestselleru Johna Ajvida Lindqvista, slibuje ponurou a zneklidňující atmosféru, která vás v klidu určitě nenechá. Jako svůj celovečerní debut si vybrala Jitka Rudolfová realistickou komedie o šestici bilancujích třicátníků s příznačným názvem Zoufalci. Hudba a rytmus mají silnou moc, která může proměňovat lidské osudy tak, jako ve filmu Love and Dance.

Ať vejde ten pravý (Låt den rätte komma in, Švédsko, 2008)

Zdroj: cinemart.cz

Zdroj: cinemart.cz

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti, kam se přistěhuje i jeho nová budoucí kamarádka Eli, která je něčím zvláštní, co Oskara přitahuje. Přesto, že jsou si děti dosti blízké, musí jejich přátelství projít zatěžkávající zkouškou, neboť Eli není jen tak obyčejné děvče, je to totiž upírka.

Žánr: Drama / Horor / Romantický

Režie: Tomas Alfredson
Scénář:
John Ajvide Lindqvist

Kamera: Hoyte Van Hoytema

Hudba: Johan Söderqvist

Hrají: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar, Henrik Dahl, Rasmus Luthander, Karin Bergquist, Mikael Rahm ad.

Délka filmu: 106 min.

2012 (2012, USA / Kanada, 2009)

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Rok 2012 je posledním rokem mayského kalendáře a podle mnoha lidí tedy i rokem konce světa. A zdá se, jako by na temných předpovědích něco bylo – přicházejí náhlá zemětřesení, hurikány, výbuchy sopek. Na Zemi vypuká panika a hlavní hrdinové musejí zjistit, co svět doopravdy čeká.

Žánr: Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller

Režie: Roland Emmerich
Scénář:
Roland Emmerich , Harald Kloser

Kamera: Dean Semler

Hudba: Harald Kloser

Hrají: John Cusack, Amanda Peet, Woody Harrelson, Thandie Newton, Chiwetel Ejiofor, Oliver Platt, Thomas McCarthy, Beatrice Rosen, Chin Han, Danny Glover ad.

Délka filmu: 158 min.

Zoufalci (Česko, 2009)

Zdroj:  aerofilms.cz

Zdroj: aerofilms.cz

Šest přátel, kteří se setkají na společně uspořádaném večírku, bilancují svůj dosavadní život. Jediné, co však zjišťují je, že se ocitají v patové situaci, neboť ví, co nechtějí, ale zároveň neznají ani to, čeho chtějí dosáhnout. Každý má své problémy, se kterými stěží bojuje, proto je napadne spásný nápad, přestěhovat se na statek a začít tam nový život. Jenže jestli je to ta správná cesta, tak to se teprve uvidí.

Žánr: Komedie / Drama

Režie: Jitka Rudolfová

Scénář: Jitka Rudolfová

Kamera: Michael Kaboš

Hudba: Nůž

Hrají: Simona Babčáková, Jakub Žáček, Zuzana Onufráková, Václav Neužil ml., Pavlína Štorková, Michal Kern, Jaroslav Plesl, Jiří Havelka, Lucie Žáčková ad.

Délka filmu: 97 min.

Love and Dance (Kochaj i tancz, Polsko, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz

Zdroj: bontonfilm.cz

Začínající novinářka Hania dostala úkol, který má odhalit její novinářské kvality. Jenže svět, do kterého právě vstupuje, ji zcela změní život. Při práci na svém úkolu se totiž seznamuje s lidmi a prostředím, které ji nutí přemýšlet, zda je skutečně s takovým životem šťastná. U zrodu celého příběhu stojí tanec, jenž nenávratně změní osudy všech hrdinů. V jeho svůdném rytmu vyjdou najevo dlouho skrývané stesky, tajemství, možná se v něm zrodí i láska.

Žánr: Romantický

Režie: Bruce Parramore

Scénář: Maciej Kowalewski

Kamera: Bartosz Prokopowicz

Hrají: Mateusz Damiecki, Izabella Miko, Violetta Arlak, Katarzyna Figura, Roma Gasiorowska, Krzysztof Globisz, Katarzyna Herman, Jacek Koman

Délka filmu: 123 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Ať vejde ten pravý, 2012, Zoufalci, Love and Dance