×
TOPZINE.cz

Premiéry: Alenka v říši divů, Nine, Jarmareční bouda

Alenka v říši divůDvojice Burton – Depp se posedmé spojila, aby vytvořila okouzlující trojrozměrný svět ve filmu Alenka v říši divů. Po úspěšném oscarovém muzikálu Chicago se Rob Marshall vrací zpět s novým projektem Nine, v němž zazáří superhvězdná ženská sestava. A nebude chybět ani netradiční český snímek s názvem Jarmareční bouda.

Alenka v říši divů (Alice in Wonderland, USA, 2010) – recenze tady

Alenka v říši divů - Johnny Depp
Zdroj: falcon.cz

Devatenáctiletou Alenku čeká nepřestavitelné dobrodružství poté, co se rozeběhne za Bílým králíkem ve vestě a s kapesními hodinkami, kterého uvidí pospíchat po louce. Bílý králík však záhy zmizí do králičí nory a Alenka je rozhodnuta ho následovat. To však ještě netuší, co ji tam čeká. Ocitá se totiž ve fantastické Říši divů, které její obyvatelé říkají Podzemní říše. Tady potkává jednu pozoruhodnější osobu za druhou, jako je třeba potrhlý Kloboučník či krutou vládkyni Srdcovou královnu.

Žánr: Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Režie: Tim Burton

Scénář: Linda Woolverton

Kamera: Dariusz Wolski

Hudba: Danny Elfman

Hrají: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Geraldine James, Michael Sheen, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Crispin Glover, Christopher Lee, Frances de la Tour ad.

Délka filmu: 108 min.

Nine (Nine, USA / Itálie, 2009)

bioscop.cz
Zdroj: bioscop.cz

Čerstvý čtyřicátník Guido Contini je světově uznávaný režisér, který však nyní musí čelit krizi středního věku a nedostatku inspirace, která ho trápí, neboť na ní závisí jeho kariéra. Doposud ji čerpal od šesti krásných žen, které ho obklopovali a ke kterým má jisté citové vazby. Jenže zjištění, že se tak už neděje, může mít pro Guida i tragické následky.

Žánr: Drama / Muzikál / Romantický

Režie: Rob Marshall

Scénář: Michael Tolkin, Anthony Minghella

Kamera: Dion Beeby

Hudba: Maury Yeston

Hrají: Daniel Day-Lewis, Marion Cotillard, Nicole Kidman, Penélope Cruz, Judi Dench, Sophia Loren, Stacy Ferguson, Kate Hudson, Ricky Tognazzi, Giuseppe Cederna ad.

Délka filmu: 118 min.

Jarmareční bouda (Česko, 2009)

Zdroj: spi-film.cz
Zdroj: spi-film.cz

Jarmareční bouda se skládá z několika příběhů, které se vzájemně prolínají a jsou odrazem světa kolem nás, lidské pýchy, krutosti a nesnášenlivosti. Jedná se o netradiční film založený převážně na obrazovém vidění světa v netradičním pojetí a netradičních lokalitách, které výrazně umocňují celý příběh. Film Jarmareční bouda je úprava kultovního snímku z roku 1982, který získal nejvyšší ocenění na festivalech nezávislého filmu.

Žánr: Drama

Režie: Pavel Dražan

Scénář: Pavel Dražan

Kamera: Diviš Marek

Hudba: Pavel Dražan, Matěj Porteš

Hrají: Jaroslav Dušek, Pavel Liška, Dan Bárta, Hana Baroňová, Karel Zima, Matěj Porteš, Martin Dušek, Vladimír Škultéty, Štefan Titka, Pavel Bureš, Vít Drozda

Délka filmu: 84 min.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..