Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: 3 sezóny v pekle, Antikrist, Twilight sága: Nový měsíc, Maradona režie Kusturica a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

23. 11. 2009

3-sezony-v-peklePříběh, který našel inspiraci v osudech básníka a spisovatele Egona Bondyho, nese příznačný název 3 sezóny v pekle. V kinech se objeví i pokračování filmu Stmívání a snímek Antikrist, který vzbudil na festivalu v Cannes nemalý rozruch. A ani fanoušci animovaných filmů nepřijdou zkrátka.

3 sezóny v pekle (Česko / Slovensko / Německo, 2009)

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Ivan Heinz je provokatérem celou svou duší a života si užívá každým okamžikem. Navíc se při svém útěku z domova seznamuje s Janou, která má podobný vztah k životu jako on. Jejich vztah je naplněn inspirujícími erotickými hrami, hádkami a výbuchy smíchu. Společně také prožívají dramatické politické změny, ve kterých komunistický režim začíná ukazovat svou represivní tvář. Oba milenci však mají zcela odlišnou představu o životě, která se neslučuje s aktuálním politickým děním. Jenže tvrdá realita je brzo dostihne.

Žánr: Drama / Historický / Romantický

Režie: Tomáš Mašín

Scénář: Tomáš Mašín, Lubomír Drozd

Kamera: Karl Oskarsson

Hudba: Filip Jelínek

Hrají: Kryštof Hádek, Karolina Gruszka, Jan Kraus, Martin Huba, Ľuboš Kostelný, Táňa Pauhofová, Miroslav Krobot, Matěj Ruppert

Délka filmu: 110 min.

Antikrist (Antichrist, Dánsko / Německo / Francie / Švédsko, 2009)

Zdroj: antiartcam.cz

Zdroj: antiartcam.cz

Muž, žena a tragédie, která změní navždy jejich životy. Muž, který se snaží zachránit jejich manželství a ulehčit jejich utrpení, navrhuje společnou terapii v odlehlém dřevěném srubu uprostřed lesů. To však ani jeden z nich netuší, že místo nalezení klidu a sama sebe je čeká nejhorší peklo.

Žánr: Drama / Horor / Mysteriózní

Režie: Lars von Trier
Scénář:
Lars von Trier

Kamera: Anthony Dod Mantle

Hudba: Peter Albrechtsen

Hrají: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

Délka filmu: 100 min.

Twilight sága: Nový měsíc (Twilight Saga: New Moon, The, USA, 2009) – recenze

Zdroj: spi-film.cz

Zdroj: spi-film.cz

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jacobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách.

Žánr: Fantasy / Horor / Romantický / Drama

Režie: Chris Weitz
Scénář:
Melissa Rosenberg (podle románu Stephenie Meyerové)

Kamera: Javier Aguirresarobe

Hudba: Alexandre Desplat

Hrají: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner, Jackson Rathbone, Nikki Reed, Kellan Lutz, Ashley Greene, Peter Facinelli, Billy Burke, Jamie Campbell Bower ad.

Délka filmu: 130 min.

Astro Boy (Astro Boy, Hong Kong / USA / Japonsko, 2009)

Zdroj: hce.cz

Zdroj: hce.cz

Astro Boy není jen tak obyčejné dítě, je to totiž mechanický kluk, který byl stvořen slavným vědcem. Ten ho vybavil super sílou, rentgenovými paprsky, rychlostí a schopností létat nad oblaky. Astro Boy poznává svět, učí se lidským emocím, jenže když se jeho rodina a přátelé ocitnou v nebezpečí, vrací se zpět do rodného Metro City, aby čelil možná dosud největší životní výzvě.

Žánr: Akční / Animovaný / Sci-Fi

Režie: David Bowers
Scénář:
Timothy Harris

Kamera: Pepe Valencia

Hrají: Freddie Highmore, Nicolas Cage, Nathan Lane, Bill Nighy, Donald Sutherland, Kristen Bell, Eugene Levy, Madeline Carroll, Matt Lucas

Délka filmu: 94 min.

Maradona režie Kusturica (Maradona by Kusturica, Francie / Španělsko, 2008)

Zdroj: distributor filmu

Zdroj: distributor filmu

Kdyby se nestal fotbalistou, byl by jistě revolucionářem, říká režisér v komentáři k filmu, který mísí sport a politiku, aby obsáhl celou Maradonovu kariéru až k jeho podlehnutí drogám, což byla nevyhnutelnost v duchu jeho životního postoje – porušovat pravidla, která určil někdo jiný.

Žánr: Dokumentární / Sportovní

Režie: Emir Kusturica

Scénář: Emir Kusturica

Kamera: Rolo Pulpeiro

Hrají: Diego Armando Maradona, Emir Kusturica

Délka filmu: 90 min.

One Love (Česko, 2009)

Zdroj: distributor filmu

Zdroj: distributor filmu

Rastafariáni v Etiopii oslavovali sedmdesáté třetí výročí korunovace posledního etiopského císaře, Haile Selassieho, kterého považují za ztělesnění Boha a spasitele afrického lidu. Rastafariáni, kteří nejčastěji pocházejí z Karibiku, Spojených států a Velké Británie, začali do Etiopie přicházet v roce 1955, kdy se Haile Selassie rozhodl věnovat pět set hektarů půdy všem Afričanům, kteří se budou chtít vrátit tam, odkud byli kdysi jejich předkové odvlečeni do otroctví. Darovaná území se nacházejí v malém jihoetiopském městě Shashemene a pro Rastafariány, kteří se tam usadili, představuje nový život v Etiopii naplnění jejich víry.

Žánr: Dokumentární

Režie: Petr Zahrádka
Scénář:
Petr Zahrádka

Kamera: Tomáš Sysel

Délka filmu: 70 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: 3 sezóny v pekle, Antikrist, Twilight sága: Nový měsíc, Maradona režie Kusturica a další