Menu
TOPZINE.cz
Sport

Premiérový ročník Olomouckého 1/2Maratonu klepe na dveře

Martin Slabý

Martin Slabý

9. 6. 2010

Olomoucký 1/2maratonNa stále populárnější tradici městských běžeckých závodů se rozhodli navázat v Olomouci. V rámci Olomouckého Běžeckého Festivalu se zde 26. června uskuteční první ročník Olomouckého 1/2Maratonu.

Olomoucký 1/2maraton

Olomoucký 1/2maraton Zdroj: olomouckypulmaraton.cz

V rámci Olomouckého Běžeckého Festivalu se můžete kromě úvodního ročníku Olomouckého 1/2Maratonu účastnit i dalších závodů. Na programu je doprovodný štafetový 1/2Maraton, desetikilometrový závod a rodinný běh na 2,5 km.

“Naší prioritou je zorganizovat akci, která je zajímavá pro všechny účastníky, a proto se snažíme připravit co nejpestřejší program. Nezáleží na tom, zda jste běžci, diváci nebo dobrovolníci. Je důležité, že jste se rozhodli podílet na akci, která je oslavou sportu a zdravého životního stylu. Jsme rovněž rádi, že můžeme podpořit místní společnosti, které profitují z přílivu návštěvníků této akce, ” říká Jiří Nečásek z pořádající společnosti tempo team prague.

Trasa Olomouckého 1/2maratonu

Trasa Olomouckého 1/2maratonu Zdroj: olomouckypulmaraton.cz

Premiérový ročník zbrusu nové běžecké akce nemohl mít lepší termín. Souběžně totiž v hanácké metropoli budou probíhat tradiční Svátky města, a tak městské zastupitelstvo ve spolupráci s organizátory závodů obě akce termínově sladilo.  O hudební vložku se postarají kapely přítomné na Marathon Music Festivalu. Na Horním náměstí vedle radnice bude už od pátku otevřeno tradiční maratonské Expo, kam se můžete přijít k běhům zaregistrovat.

Čeká vás však silná konkurence. Jednou z favoritek bude mnohonásobná vytrvalecká mistryně republiky Petra Kamínková. “Těším se na svoji účast a pokusím se dostat mezi tři nejrychlejší ženy. Budou zde mnozí z mých přátel, kteří mě přijedou podpořit a kterým bych ráda udělala radost podobně jako na Mistrovství České republiky v Olomouci v roce 2003. Ještě pořád si pamatuji vynikající atmosféru nejen na stadionu, ale také na hlavním náměstí,“ připomíná zkušená závodnice olomoucké MČR, na kterém získala dva ze svých cenných kovů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiérový ročník Olomouckého 1/2Maratonu klepe na dveře