Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéra Alenky v říši divů: Málem se nepromítalo!

Nela Christovová

Nela Christovová

27. 2. 2010

První zastávkou na promočním turné nového Burtonova snímku Alenka v říši divů byl Londýn. Na takzvanou královskou světovou premiéru dorazil i korunní princ Charles v doprovodu své manželky Camilly. Proč mělo promítání namále a jak nakonec premiéra proběhla?

Ještě před pár dny bylo téměř jisté, že známý řetězec kin Odeon bude ambiciózní počin režiséra Tima Burtona bojkotovat. Společnost Walt Disney Pictures totiž plánovala vydat film na DVD už o 5 týdnů dříve. Minimální promítací lhůta je stanovena na 17 týdnů, aby chránila střední a menší kina před ztrátou. Na poslední chvíli však Odeon oznámil, že se s Disney dohodl, a celosvětové premiéře už nic nestálo v cestě.

Tim Burton tak představil svůj nový film, vycházející ze světoznámé dětské knihy Lewise Carrolla v londýnském kině Odeon, a to rovnou ve 3D formátu. Režisér však do poslední chvíle vyhrožoval, že se kvůli zmíněnému sporu s Odeonem na promítání vůbec nedostaví. Dorazily i mnohé celebrity, mezi nimi princ Charles, jakožto zakladatel Nadace pro děti a umění, kterou Odeon finančně podpořil. A tak měly hvězdy jako Johnny Depp, Mia Wasikowska nebo Anne Hathaway možnost potřást si rukou s královským párem.

Zatímco princ Charles konverzoval s britskými herci Christopherem Leem a Paulem Whitehousem, kteří se ve filmu také objevují, jeho manželka Camilla od pořadatelů obdržela kytici. Na premiéru dorazila i současná přítelkyně Tima Burtona Helena Bohnam Carter, ztvárňující ve filmu Srdcovou královnu. Pozvání přijala i zpěvačka Avril Lavigne, jíž Burton svěřil nahrávku titulní písně pro film. Více o filmovém soundtracku se dočtete zde.

V Česku má Alenka v říši divů premiéru 4. března 2010. Na Topzine.cz si už můžete přečíst recenzi nebo se podívat na další zajímavé články o filmu zde v našem speciálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéra Alenky v říši divů: Málem se nepromítalo!