Menu
TOPZINE.cz
Hudba

8 nejstrašidelnějších hudebních videoklipů. Pojďte se s námi bát

Standa Kafka

Standa Kafka

13. 3. 2013

Často Vás trápí noční můry a nemůžete pak spát? Nedělají Vám dobře pohledy na bizarní scény a nechutnosti? Tak radši přeskočte na nějaký jiný článek. Vy ostatní čtěte směle dál…

FOTO: Rammstein

Němečtí mistři děsu Rammstein, Zdroj: Universal Music

MGMT- Kids

Začínáme zlehka. I když batole, které v klipu hraje, si asi natáčení příliš neužívalo. Však byla také kapela po zveřejnění videa kritizována právě proto, že chudák dítě vypadalo v klipu opravdu velmi vyděšeně, a tak byli MGMT nuceni vydat video z natáčení, kde je vidět jak si ono batole hraje s lidmi převlečenými v kostýmech monster a směje se s nimi. Ostatně i kapela MGMT, která v klipu vystupuje v podivných stříbrných ohozech, nevypadá zrovna nejdůvěryhodněji.

Rammstein- Mein Teil

Německá verze MTV měla zákaz vysílat toto video dřív než po 11. hodině večerní. Klip samotný se skládá z několika bizarních scén. Jednotliví členové kapely v něm např. předvádí balet, nechávají se uspokojovat andělem, aby ho následně mohli rozcupovat na kousky a sníst atd. Nakonec je celá kapela svázána do jakéhosi psího spřežení a po čtyřech vylézá z berlínského metra. Později Rammstein ještě přitvrdili v klipu Pussy, ale ten by spíš patřil do jiné kategorie.

Michael Jackson- Thriller

Klasika všech klasik. Každý už asi viděl klip, ve kterém božský Michael zavede svou milou na procházku kolem hřbitova, aby jí následně s partou kámošů zatancoval jedno ze svých nezapomenutelných tanečních čísel. Ale opakování je matka moudrosti, takže se v klidu koukněte ještě jednou.

Aphex Twin- Come to Daddy

Znáte film Mechanický pomeranč? Pak Vám možná bude pár scén z tohoto klipu připadat povědomých. Natáčely se totiž ve stejném domě jako Kubrickův kultovní film, akorát o cca 25 let později. V klipu se pes vymočí na rozbitou televizi na chodníku, čímž nějak probudí jakéhosi ducha, který v ní zřejmě sídlil. Ten pak společně s partou dětí prochází opuštěnými budovami a pronásledují náhodné kolemjdoucí. Všechno doplňuje elektronická hudba Richarda Davida Jamese neboli Aphex Twina.

The Prodigy- Breathe

Nejen démonický vzhled hlavních protagonistů klipu, anglické elektro dance skupiny The Prodigy, zapříčinil rozporuplné reakce diváků po celém světě. Podivně levitující předměty, aligátor v obývacím pokoji, voda tekoucí odspoda nahoru a další těžko vysvětlitelné jevy. Za vystoupení s touto písní na předávání cen MTV v roce 1997 dostali The Prodigy cenu publika na tradičních Video Music Awards.

Marilyn Manson – The Beatiful People

Těžko vybrat nejpodivnější klip Marilyna Mansona. My jsme do našeho výběru zařadili The Beautiful People. Tento klip si v době svého vzniku vysloužil popis creepiest of creepy videos, což hovoří samo za sebe. Výčet všech zvláštností by zabral minimálně dalších deset řádků textu, takže se radši na ten klip podívejte sami, abyste si udělali obrázek.

Queens of the Stone Age – Sick, Sick, Sick

Stůl prohýbající se pod náporem jídla sestávajícího z několika chodů. Na tom samotném by nebylo nic špatného, kdybychom se postupně nedozvídali, že všechno maso nebude zřejmě jenom zvířecího původu. Nemáme celkem nic proti masovým kuličkám z Ikey, ale tohle je trochu jiné kafe. Kapela samotná nakonec dohrává v peci a hlavní hrdinka klipu sama končí na prostřeném stole.

Nicky Minaj – Stupid Hoe

A nakonec klip, který rozhodně nedoporučujeme pouštět na taneční zábavě pro epileptiky. Americká výstřední raperka Nicky Minaj ve videu vystřídá snad všechny barvy světa. To vlastně můžeme říct o většině jejích klipů. Možná i díky zálibě v barvách a střídání všemožných kostýmů a ohozů to dotáhla až do poroty letošní série American Idolu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

8 nejstrašidelnějších hudebních videoklipů. Pojďte se s námi bát