Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Představujeme festival United Islands 2010

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

31. 5. 2010

!Speciál!Festival United Islands, který se koná od 24. do 26. června, má již kompletní program. Co zajímavého si pro letošní návštěvníky pořadatelé připravili, jaké hvězdy festival navštíví a co bude k vidění?

United Islands of Prague, Zdroj: archiv festivalu

Open air festival United Islands přináší letos na šesti scénách a v osmnácti pražských klubech více než sto českých a zahraničních skupin. Pořadatelé mají také pár novinek oproti předchozím ročníkům, a protože se termín blíží, není na škodu se podívat, co vlastně návštěvníkům festival nabízí.

United Islands, Prague International Festival, zahájí ve čtvrtek 24. června Klubová noc. V pražských klubech, například v Rock Café, Paláci Akropolic, Chapeau Rouge či Meet Factory, budou mít návštěvníci možnost zdarma zhlédnout zatím neokoukané české skupiny. Těšit se mohou na Sunflower Caravan, Republic of Two, Laydown, Please the Trees, Montage, Green Smatroll, The Spankers nebo Basta Fidel.

Oficiálního zahájení se festival dočká v pátek vystoupením zpěvačky Amparo Sánchez, známé především ze skupiny Amparanoia. O jejím vystoupení jsme vás již informovali zde. Před andaluskou hvězdou vystoupí ještě zpěvačka Tonya Graves a mladá ukrajinská skupina Luk. To vše se odehraje na Střeleckém ostrově, kde bude hlavní scéna. Další koncerty budou probíhat například na Kampě, kde vystoupí Marimba Mama či Dope Aviators.

V sobotu bude přístupných všech šest scén. Na hlavní scéně se představí Xindl X, nominovaný v letošních cenách Anděl hned ve dvou kategoriích, dále také Dog Called Phenix. Fanoušci world music budou nejspíš potěšení, další vystoupení bude v podání irské kapely Kíla, která se realizuje právě v tomhle žánru. Na závěr pátečního programu se předvedou skotští The Cinematics, kytarová čtverka v čele s charismatickým kytaristou a zpěvákem Scottem Rinningem. Úplnou tečkou ovšem bude polská kapela Miloopa. U ní se mohou návštěvníci těšit nejen na skvělou muziku, ale také na zajímavou vizuální show.

Nechybí samozřejmě také scéna Radia 1, kde zazní různé hudební žánry. Na Kampě, kde bude tato scéna sídlit, vystoupí mladé skupiny Čokovoko a Talkshow, jazz zahraje britská kapela Led Bib a na Závěr se také ukáže kapela Midi Lidi.

Letos je na festivalu pár novinek. Jednou z nich je One Man Show scéna, situována na Lodi Tajemství. Tam vystoupí například Cirkus Ponorka, Biorchestr nebo písničkář Justin Lavash. Rozhovor právě s tímhle sympatickým mladíkem si můžete přečíst zde.

Další novinkou je takzvaný Partner Pass. Ten si mohou návštěvníci zakoupit a tím se stanou partnerem festivalu. Získají katalog s profily vystupujících umělců, CD s ukázkami hudby největších hvězd a chybět nebude ani přehledný program a orientační mapa. To vše za 100 korun, pro studenty výhodná akce 1+1 zdarma. Možnost koupě bude ve vybraných klubech již 14 dní před zahájením festivalu, jinak samozřejmě také na místě.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Představujeme festival United Islands 2010