Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Představení Druhý břeh: V MeetFactory zatančí vidomí s nevidomými

Redakce

Redakce

3. 5. 2013

V pátek 3. května se v pražském MeetFactory uskuteční premiéra inscenace Druhý břeh od nositele Nobelovy ceny Gao Xingjiana. V inscenaci si zahrají nevidomí herci a tanečníci. 

Foto: Druhý břeh_Loco:Motion

Poznáte vidomé od nevidomých? Zdroj: Loco:Motion Company

Díky spolupráci tanečně terapeutické práce členů sdružení Loco:Motion s nevidomými herci a tanečníky vznikl projekt Druhý břeh. Premiéra inscenace se koná v pražském MeetFactory v pátek 3. května.

Předlohou se stalo dílo laureáta Nobelovy ceny za literaturu Gao Xingjiana, jehož český překlad pochází od Denise Molčanova. Na počátku se pracovalo na improvizacích se zavázanýma očima a poté se uskutečnil první veřejný nábor a otevřené zkoušky s nevidomými.

Nejprve se předaly zkušenosti hostům souboru, nevidomým, a ve druhé fázi tohoto pojektu se začala propojovat práce členů souboru Loco:Motion s hosty. Cílem bylo odsunout do pozadí jakýkoliv handicap tanečníka a naopak bylo vyzdvihnuto samotné vyprávění.

Foto: Druhý břeh_Loco:Motion

Druhý břeh v MeetFactory spojuje Loco:Motion s nevidomými herci a tanečníky.

Režisérkou inscenace je Kateřina Eva Lanči, která je zakladatelkou a v současnosti též uměleckou šéfkou Loco:Motion.

„Měla jsem pocit, že to je námět jednoznačně pro fyzické pohybové divadlo. Je také o odvaze vystoupit z davu a jednat se zodpovědností k vlastní svobodě, ač nevíme, kam vlastně jdeme a zda z toho něco bude,“ uvedla Lanči.

Druhý břeh, MeetFactory, autor: Gao Xingjian, režie: Kateřina Eva Lanči, hrají: Loco:Motion Company: Zuzana Bürgerová, Václav Kovář a další, hosté: Josef Sarkány, Ondřej Hugo Fránek a Alena Krtková

 Premiéra: pátek 3. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Představení Druhý břeh: V MeetFactory zatančí vidomí s nevidomými