Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Před měsícem zemřel Milan Peroutka z Olympiku. Připomeňme si ho v 10 hitech

Uplynul měsíc od úmrtí Milana Peroutky, bubeníka kapely Olympic, který nás náhle opustil v noci ze 3. na 4. května. Připomeňte si ho s námi alespoň prostřednictvím desítky největších hitů Olympiku.

FOTO: skupina Olympic

Skupina OlympicZdroj: oficiální stránky kapely, Foto: Bohumil Starý 

Želva

Jeden z prvních hitů kapely se objevil na stejnojmenné debutové desce z roku 1968. V klipu se můžete podívat, jak to Olympic rozbalil naživo o rok dříve.

Snad jsem to zavinil já

Videoklip k další známé baladě pochází ještě ze šedesátých let. Kompenzací za místy pokulhávající zvuk budiž vzácnost videozáznamu, na němž Olympic účesy i fešáckými roláky trochu připomíná Beatles.

Slzy tvý mámy šedivý

Další živák jsme vybrali z koncertu ke čtyřicátým narozeninám kapely.

Dynamit

S následujícím songem se přesouváme ke svižnějšímu tempu. Píseň Dynamit dělá čest svému jménu a je vskutku dynamická, a to jak v provedení studiovém, tak naživo. Takhle zazněla před rokem v Ostravě.

Vlak co nikde nestaví

Chytlavý riff zahajuje další z hitovek Olympiku, která se osvědčila při nejednom hasičském bále či maturitním věnečku v pokročilejších hodinách.

Okno mé lásky

V archivním videoklipu Petr Janda preluduje mezi fotografiemi rozloženými na chodníku. Oken je za ním k vidění spousta, bohužel se však z videa nedozvíme, jestli je mezi nimi i to z písně.

Bon soir mademoiselle Paris

Baladu o francouzské metropoli později proslavil také Petr Muk. Tato verze pochází z loňského koncertu v O2 areně k padesátiletému výročí Olympiku.

Osmý den

Název tohoto songu možná mnohým připomene podobnou píseň od Beatles, ta však vyznívala o poznání optimističtěji. Osmý den si tentokrát můžete poslechnout v méně obvyklém aranžmá v doprovodu smyčců.

Jasná zpráva

Další melancholické ohlédnutí za nepodařeným soužitím jako by navazovalo na předchozí Osmý den.

Dej mi víc své lásky

Dnešní výběr zakončíme proslulým výčtem nápadů pro hloupou náladu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Před měsícem zemřel Milan Peroutka z Olympiku. Připomeňme si ho v 10 hitech