Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Precizní domácí manikúra se vyplatí

Úprava nehtů a rukou všeobecně se stala za dlouhá léta spíše doménou něžného pohlaví. Není se čemu až tolik divit, jelikož právě ženy se snaží pečovat o svůj zevnějšek co možná nejpečlivěji. Postupem času se ale o sebe začali mnohem více starat také pánové, kteří se prostě a jednoduše chtějí také líbit. Navíc o vás nevzhledné ruce v čele se zažloutlými nepěstěnými nehty dokážou leccos negativního vypovědět. Existují i přímo studie, v nichž jsou právě mnohá stádia poničených nehtů a nehtových lůžek typologizována. Na základě žebříčku se pak jedná o nejrůznějších psychologické typy lidí. To už ale hovoříme spíše o detailech. My se zaměříme na manikúru mnohem podrobněji, a to zejména na domácí.

Není nutní utrácet v profi nehtovém studiu

Pokud na to máte, rozhodně se vyplatí nechat o sebe pečovat v některém z profesionálních studií zabývajících se kosmetikou, manikúrou a pedikúrou. Většina lidí ale ráda ušetří každou korunu, a tak se snaží pečovat o své ruce i nehty doma s nástroji, které mají k dispozici. Skutečnost je taková, že i v domácích podmínkách se při větší míře snahy dokážete o své ruce i nehty dokonale postarat. Co všechno byste tedy měli dodržovat a jakým způsobem postupovat při domácí manikúře?

Čisté ruce jako základ

Nejdůležitější jsou při domácí péči naprosto čisté ruce. A každého se nejedná o automatickou záležitost. Zejména pokud si vezmeme v potaz některé profese, v nichž jsou nezbytné ruční práce. Třeba takový automechanik se snaží ruce umýt, nicméně špína je v nich často doslova zažraná. Stejně tak i lidé pracující nějakým způsobem se zeminou či dřevem. Přiznejme si sami, že někdy ani nevíme o špíně uvízlé za nehtem, případě o drobné třísce. Nebolí, a tak ji prostě a neřešíme. Jakýmsi receptem na tyto nešvary je pravidelné mytí rukou několikrát denně nejen po tom, co navštívíme toaletu. Hygienický návyk musí pochopitelně zahrnovat i použití mýdla nebo nějakého jiného dezinfekčního prostředku. Stejně tak bychom měli mít doma i kartáček a silnější prostředek schopný zbavit nás špíny. Obecně se jako babská rada doporučuje čerstvá šťáva vymačkaná z citronu.

Jak na nehty?

Péče o nehty není nijak složitá. Stačí pouze obyčejná lidská šikovnost. Hlavní pravidlo tkví ve srovnání nehtů do stejné délky a výšky. Uvědomit byste si také měli, zdali chcete jejich horní část zaoblenou, do špičky anebo čistě rovnou. Tomu přizpůsobíme péči o všechny nehty. Nesmí se stát, že některý bude kulatý a jiný hranatý! Jestliže nehty nedorostou, počkejte si a postupně je zabrušujte v případě jejich třepení. Určitě se vyplatí zakoupit i několik prostředků na nehty přímo v drogerii. Dokážou pomoct nejen v kvalitě jejich vzhledu, ale i v zesílení a zamezí i třepení. Naopak v lékárně jsou k dispozici doplňky stravy na bázi zinku, případně jiných látek podporujících růst nehtů.

Okolí nehtů nenechejte ladem

I kůže okolo nehtů by se měla řešit. Rozhodně na ni nezapomínejte. Po úpravě nehty omyjte, osušte a následně se právě věnujte kůži. Pokud jakkoli trčí směrem ven, zastřihněte ji. Jestliže je zatvrdlá, pak vezměte do ruky pilník a pokuste se eliminovat i tento nepříjemný stav. Když kůžičku v okolí nehtů zastrčíte zpět malým speciálním dřívkem, eliminujete do značné míry riziko vzniku záděru, které je bohužel reálné. V každém případě zapomeňte na strhávání záděrů, které by ruce poškodilo ještě mnohem více.

Krém na ruce jako samozřejmost

Mít doma krémy na ruce je pro mnohé z nás samozřejmostí. Vyplatí se nakoupit jich několik, jelikož každé dokážou chránit proti něčemu jinému. Výborné jsou i peelingy. Koupit si je lze se slevovými kódy z Buykers.com za snížené ceny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Precizní domácí manikúra se vyplatí