Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Přece jen další Festival fantazie Speciál?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

11. 10. 2009

festival-fantazie-logo

Festival fantazie Speciál ohlásili loni organizátoři jako poslední, ale došlo k velkým změnám, a proto vás na Topzine můžeme pozvat k novému, devátému ročníku, který proběhne od 27. října do 1. listopadu.

Po Speciálu v loňském roce došlo k velké změně: Václav Pravda, hlavní organizátor celé série conů, odešel po osmi letech z práce a to mu umožnilo uspořádat další FF, FFS, ale i Pragocony (ano, od příštího roku budou skutečně pod jeho taktovkou) a mnohé další akce. FF Speciál tak dostává další příděl energie a díky němu se můžete těšit na plno zajímavostí a skvělou atmosféru s 850 dalšími fanoušky.

festival-fantazie-logo

S tím souvisí i jedna z nejrazantnějších změn, které jaksi vyplynuly z kontextu: FFS již není jen opakováním části programu letního Festivalu fantazie, ale plnohodnotným samostatným conem s velmi pestrým programem plným novinek, v souběžně až 15 programových liniích, a s až 600 pořady. Kromě toho, že je program rozšířen o celý jeden den navíc, přibyli dvě nové linie, Orientcon a Manifest fantastiky.

Již tradičním základním kamenem FFS je literární Avalcon Speciál o víkendu 30. až 1. a pestrý MaelströM. Těšit se ale můžete i na jiné – Fantasy&historie, Futurecon, Historycon, nebo military Jatkon. Z programu bychom vypíchli 20 nových filmů v kině, divadelní představení Božská komedie 3 : Soumrak Bohů a večerní pořady ve Velkém sále KD Junior (diskotéka 60.-70. léta, karaoke, Půlnoční taneční, Star Trek táborák a další). Pozornost samozřejmě přitáhnou počítačová herna na novém místě, DDR, konzole MS Xbox, Nintendo Wii a Sony Playstation. Nesmíme zapomenout ani na opravdu velkou hernu karetních a deskových her.

Pořadatelé FFS zajišťují dopravu speciálními autobusy z Prahy (nutné přihlášení předem) 27. 10. v 18, 30. 10. v 18 a zpět 1. 11. v 10 a 15 hodin. Jako vždy si lze objednat rychlé bufetové stravování a vlastními silami zařizují organizátoři bohaté občerstvení od osmi do čtyř hodin ve FF baru, buFFetu, hoFFpůdce a čajoFFně. Od párků v rohlíku, přes oblíbených šest druhů toastů, smažené bramboráčky až po grilované maso. Vyskytne se i několik druhů piva, lahvové i točené, a další nápoje a pochutiny.

Už se vám sbíhají sliny? Možnost zaregistrovat se do systému Amber máte ještě tři týdny, a pokud stále váháte, v příštích dvou týdnech přineseme na Topzinu podrobnosti o chystaných programových liniích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přece jen další Festival fantazie Speciál?