Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pražský výběr startují turné pro rok 2013. Představí se zajímaví hosté

Adam Vrána

Adam Vrána

18. 3. 2013

Jazz rockoví matadoři z Pražského výběru vyjíždějí fanouškům nadělit několik jarních koncertů, jak prozradili v páteční Show Jana Krause. Krátká šňůra, která slibuje zajímavé hosty, odstartuje 19. března v plzeňské ČEZ Aréně a pokračovat bude i do Prahy.

FOTO: Pražský výběr

Pražský výběr v Show Jana Krause, Zdroj: Alice Titzová, 2media

Dle slov frotmana kapely Michaela Kocába dospěli členové Pražského výběru k rozhodnutí, že chtějí i nadále vystupovat. „ Jen neradi bychom zpřetrhali vazby se vším, co nás k sobě v době neaktivity skupiny poutalo,“ říká.

Kocáb tak naráží na rok 1983 a s ním spojený zákaz činnosti, který na Pražský výběr uvalila tehdejší komunistická garnitura. I ona zapříčinila, že debutové album Straka v hrsti, jež bylo nedávno vydáno v reedici, si muselo na oficiální uveřejnění počkat dlouhých šest let.

Vystoupí i Blondýna Pazderková

Kromě avizovaného frontmana a kytaristy Michala Pavlíčka sestavu Pražského výběru obohatí během krátké tour basista Vilém Čok, přičemž posty bubeníků obsadí Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš.

Jako hosté se mimo bývalého baskytaristy skupiny Ondřeje Soukupa představí i její někdejší textař Fratišek Ringo Čech. Účast rovněž přislíbili Iva Pazderková, známá z populárního pořadu Na stojáka, nebo excentrická zpěvačka Jana Kratochvílová.

Pražský výběr založil Michael Kocáb v polovině sedmdesátých let coby odnož Pražského Big Bandu. Největší léta slávy si skupina prožila paradoxně až se zákazem od komunistů, který se vztahoval na velkou část muzikantů tzv. Nové vlny.

Kromě již avizovaného alba Straka v Hrsti z roku 1988 vydala skupina během svého působení další tři nahrávky – Žízeň (1978), Výběr (1987) a Běr (1997). I poslední dvě desky se rovněž – podobně jako debut – dočkaly reedicí.

Vstupenky na jednotlivé koncerty lze pořídit v sítích Ticketart nebo Ticketportal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražský výběr startují turné pro rok 2013. Představí se zajímaví hosté