Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pražský Student Fest 2013 vypukne za dva týdny. Headlinerem jsou Airfare

Redakce

Redakce

13. 3. 2013

Pátý ročník festivalu Student Fest proběhne v Praze 27. března. Neobvyklé je na něm to, že od stage ke stagi se chodí pešky nebo jezdí metrem.

„Přebíhání. To je jedna z hlavních charakteristik festivalu,“ přibližují festival organizátoři. „Díky blízkosti všech festivalových klubů si každý návštěvník může sestavit svůj vlastní program a přebíhat si podle libosti mezi jednotlivými hudebními kluby jako na open-air festivalu.“

Student Fest je zaměřen především na hudební fanoušky z řad vysokoškoláků. Desítky studentů se představí i na pódiu. Vedle začínajících kapel však na festivalu vystoupí i známější uskupení. Návštěvníci se mohou těšit na rock’n’rollové Airfare, reggae kapelu Mr. Cocoman & The Solid Vibes nebo punk-jazzové První Hoře.

Bude se i tančit

Na své si přijdou i fanoušci elektronické taneční hudby. Undergroundové a taneční stage v klubu Chapeau Rouge postupně rozhoupou Deadly Viperz, Bifidus Aktif, Pixie a celá řada dalších.

Na osmi pódiích se během večera představí přes 40 interpretů a desítky hudebních stylů. A když už jsme u těch čísel, studentské vstupné bude stát 150 korun. Starší 26 let si stovku připlatí.

Student Fest vznikl v roce 2009, kdy se konal v klubech Rock Café a Vagón, které jsou jen pár kroků od sebe. Postupně přibyly kluby K4 a Chapeau Rouge, které jsou od sebe také, co by kamenem dohodil a od Rock Café a Vagonu jsou vzdáleny chůzí ani ne 15 minut (ale kdo by chodil, když může jet metrem). Ani pátý klub není daleko. Stačí přejít Vltavu a jste u Popocafepetlu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražský Student Fest 2013 vypukne za dva týdny. Headlinerem jsou Airfare