Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pražské výstaviště přivítá jubilejní ročník Holiday World

Redakce

Redakce

9. 2. 2011

Chcete se dozvědět o nejnovějších nabídkách domácích a zahraničních cestovních kanceláří? Potřebujete načerpat informace o blízkých či exotických zemích? Pokud ano, navštivte cestovatelský veletrh Holiday World 2011, který tradičně přivítá  pražské holešovické Výstaviště.

FOTO: Holiday World

Holiday World, Zdroj: incheba.cz

Areál Výstaviště v Praze se stane centrem cestovatelů profesionálních i amatérských. Na největší  podobné akci ve střední Evropě se ve dnech 10.13. února představí téměř 700 vystavovatelů z asi padesáti zemí světa a mnoho českých regionů a měst. Na již dvacátém ročníku tohoto veletrhu nebudou chybět ani tak vzdálené státy jako je Indonésie nebo Kuba.

Zatímco první dva dny veletrhu jsou určeny odborníkům a médiím, víkend bude vyhrazen široké veřejnosti. Výjimkou budou tvořit návštěvníci, kteří si zakoupí cestovatelské magazíny, spolupracující s veletrhem. V nich jejich čtenáři najdou kupony, jenž mohou u pokladen v pátek od 14 hodin vyměnit za vstupenku za běžnou cenu. Studenty jistě potěší, že o víkendu mají nárok na 50% slevu na vstupném.

Na co se během akce můžete těšit?

Mezi tradičními vystavovateli se představí středomořské státy a také země jako Thajsko, Slovensko, Dominikánská republika, Tunisko, Egypt, Jamajka, Maroko, Sýrie nebo Izrael. Mezi nováčky pak můžete najít Vietnam, Filipíny, Seychely, Koreu, Etiopii, Keňu a další státy. Velmi silné zastoupení budou mít též české a slovenské regiony a města, zejména Liberecko. Zajímavostí je, že oficiálním partnerem tohoto ročníku veletrhu bude náš nejbližší soused – Slovensko.

Na veletrhu budou zastoupeny také téměř všechny velké tuzemské cestovní kanceláře a některé i z těch menších, dohromady nabízející netradiční zážitky. Doprovodný program bude velmi pestrý. Za zmínku stojí již desátý ročník World Filmu – cyklu dokumentárních filmů o expedicích i zajímavých místech z celého světa. Tento zajímavý doplněk veletrhu můžete zhlédnout ve víkendových dnech mezi devátou a šestnáctou hodinou.

FOTO: Holiday World

Holiday World, Zdroj: incheba.cz

Cestovatelská sobota a neděle

Promítané filmy a komentované projekce fotografií nás v sobotu zavedou do exotických míst, které navštívili nejslavnější čeští cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, o nichž právě vychází nová kniha. Další snímek od Martina Procházky návštěvníkům veletrhu ukáže nádhernou africkou přírodu, podíváme se i na Rallye Dakar nebo na expediční přechod Grónska na lyžích s Petrem Horkým. Trochu bláznivou jízdu napříč černým kontinentem si vychutnáme v Trabantu.

Nedělní dopoledne bude zasvěceno netradičním expedicím. Projedete se společně s Honzou Odehnalem Nepálem a s Karlem Wolfem se ocitnete u břehů Antarktidy. Jedním z vrcholů veletrhu pak bude dokument Stevea Lichtaga o indonéských lovcích velryb a projekce známého českého fotografa a cestovatele Jirky Kolbaby. Čekají na vás však také další zajímavé filmy včetně nejlepších cestovatelských snímků minulého roku z celého světa.

FOTO: Holiday World, stánky na veletrhu

Holiday World, stánky na veletrhu, Zdroj: incheba.cz

Součástí veletrhu bude také ochutnávka exotických jídel v rámci současně probíhajícího gastronomického veletrhu Top Gastro, stejně jako losování cenných výher souvisejících s cestováním. Hlavní cena soutěže je letos vskutku lákavá – jde o dva zájezdy do Dominikánské republiky. Pokud si tedy chcete ujasnit, kam se zanedlouho na svých cestách vydáte a máte o víkendu volno, přijďte na tuto velkou cestovatelskou akci.

Cena plného vstupného pro jednu osobu je 140 korun, zlevněné vstupné pro studenty a seniory je 70 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražské výstaviště přivítá jubilejní ročník Holiday World