Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Pražské Národní divadlo podruhé kompletně vyhořelo!

Redakce

Redakce

1. 4. 2011

Jako by tragických událostí nebylo tento rok dost. Po zemětřesení v Japonsku a válce v Lybii je tu další tragická událost. Českému národu už podruhé vyhořelo Národní divadlo.

FOTO: Národní divadlo

Národní divadlo PŘED Zdroj: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Požár propukl v noci ze čtvrtka na pátek a než se hasičům podařilo dostat ho pod kontrolu, napáchal mnohamilionové škody. Naštěstí kromě hlídače nikdo v budově nebyl, takže nejsou známy ztráty na životech.

„Bylo asi půl druhé ráno, když jsem slyšela křik v ulicích. Šla jsem se k oknu podívat, co se děje. Většinou jen někdo někoho okrade, nebo se jednou, dvakrát vystřelí a je klid. Tentokrát to bylo mimořádné, protože ruch neutichal. Z okna jsem pak viděla tu strašnou hrůzu. Národní divadlo v plamenech. Určitě to má na svědomí ta Al-Kejda. To teď čtete v novinách všude, “ vyjádřila se paní, která si kvůli vlastní bezpečnosti nepřála být jmenovaná.

Založíme sbírku

Náš server se snažil několikrát dovolat řediteli Národního divadla panu Ondřeji Černému. Ten však spal a nepřál si být rušen. Jediný, koho se nám podařilo zastihnout, byl hasič ve výslužbě, který se na požár přišel podívat. „Já se takhle chodím dívat, jak to klukům jde. Stejně nemůžu spát, tak se aspoň projdu po nábřeží. Je to docela škoda, toho divadla myslím. Nikdy jsem tam sice nebyl, ale slyšel jsem, že tam hrají národní umělci. Uvažuji, že hned zítra založím sbírku, prý jen tak se může postavit nové Národní divadlo, “ uvedl pro Topzine.cz pan Jaroslav Jiskřička.

Foto: Černá kostka

Návrh ostravské vědecké knihovny od Pilaře a Kuby Zdroj: youtube.com

Pan Jiskřička není jediný, kdo pomyslel na nutnost uspořádat celostátní sbírku na novou Zlatou kapličku. Sázkové kanceláře už vypsaly sázky, za jak dlouho se podaří novou scénu postavit. Situaci řeší i další divadla, která už nabídla své scény osiřelým hercům z Národního. Ve hře je Divadlo Spejbla a Hurvínka a samozřejmě i Divadlo U Hasičů, které má v případě nouze hydrant přímo pod pódiem.

Jak to bude s novou budovou Národního divadla, se zatím neví. Spolupráci na realizaci projektu nabídli brněnští architekti Tomáš Pilař a Ladislav Kuba, výzdoby by se měl ujmout umělec David Černý.

Upozornění: Toto je aprílový článek – neberte ho vážně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražské Národní divadlo podruhé kompletně vyhořelo!