Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pražská zoo nabízí možnost adoptovat zvíře

Samcová Jana

Samcová Jana

8. 12. 2010

FOTO: AraPředvánoční shon nabírá na obrátkách a všichni přemýšlíme, koho a čím letos obdarovat. Co protentokrát nemyslet jen na příbuzné a přátele, ale i na zvířata? V Zoo Praha jich na adopci čeká celá spousta. Darujme jim rodiče, darujme sebe.

FOTO: Adopce Bércouna

Foto: Dalibor Tichý, graficky upravil Vladimír Veselý

Stává se každoročním zvykem, že poslední dva měsíce v roce pražská zoo propaguje možnost adoptovat jednoho (či více) ze svých svěřenců. Ty druhy, které právě nemají žádného či jen jednoho sponzora, dostaly možnost se zviditelnit v reklamní kampani, která právě odstartovala.

Lídry letošního roku jsou bércoun skvrnitý, pelikán kadeřavý, volavčík člunozobý, šváb harlekýn a přímorožec beisa. Setkat se s nimi můžete na billboardech a citylightech v ulicích hlavního města. Tato reklamní kampaň se pokaždé setkává s úspěchem. Loni díky ní přispělo celkem 1 542 sponzorů a z 90 sirotků nezbyl ani jeden.

Jak adoptovat zvíře ze Zoo Praha

Existují dvě možnosti, jak podpořit Vámi vybrané zvíře – sponzoring nebo adopce.

Sponzorem se může stát každý, kdo složí minimální částku 100 korun na jakékoli zvíře. Po dobu jednoho roku pak bude mít u expozice daného zvířete cedulku se svým jménem a bude pozván na setkání sponzorů a přátel zoo.

Adoptivním rodičem se můžete stát v případě, že zaplatíte roční příspěvek, který je uveden u každého druhu. Částka je u jednotlivých zvířat odlišná a odvozená od ročních nákladů na krmivo a další péči o dané zvíře. Po adopci získáte kromě cedulky se svým jménem také certifikát o adopci, obrázek vašeho svěřence, volnou rodinnou vstupenku na jednu návštěvu zoo, pozvánky na akce pořádané během roku a 2x ročně časopis Trojský koník.

Sponzoring i adopce jsou uzavírány na 12 měsíců. Více informací naleznete na webových stránkách Zoo Praha.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražská zoo nabízí možnost adoptovat zvíře