Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pražská restaurace Allegro znovu obhájila jednu michelinskou hvězdičku!

Eva Mácová

Eva Mácová

19. 3. 2010

Allegro obhájilo svou hvězdičku!Cože to je Michelin? Proč by vás to mělo zajímat? A kde najdete onu prvotřídní dílnu neřestně dobrých pochoutek? To vše se dozvíte právě teď!

Ilustrační foto, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Ilustrační foto, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Pokud trpíte neodbytným dojmem, že Michelin je značka pneumatik s naducaným panáčkem jako maskotem, máte úplnou pravdu. První příručka s hodnocením restaurací hodných zastávky k ovlažení totiž pochází právě z jejich dílny.

Dnes mohou podniky získat až tři michelinské hvězdičky, které potom samozřejmě svědčí o prvotřídnosti zařízení. To je sice skvělé, ale…ruku na srdce…kolik z nás má vůbec na to jít do lepší restaurace? Proto pro většinu obyčejných smrtelníků budou tato ocenění spíš věcí cti. – Ano, i u nás v České republice máme něco extra!

Tím něco extra se rozumí pražská restaurace Allegro v hotelu Four Seasons, která dotyčnou hvězdičku získala již před rokem a nadále si ji udržela.

V Allegru provozují italskou kuchyni na takové úrovni, že v jídelním lístku na internetu pro jistotu ani neuvádějí ceny.

nižší kategorii restaurací Bib Gourmand se blýskly pražské Aromi, Le Terroir a Le Cornichon, ke kterým se přidružily Divinis, jehož spolumajitelem je Zdeněk Pohlreich, a SaSaZu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražská restaurace Allegro znovu obhájila jednu michelinskou hvězdičku!