×
TOPZINE.cz

Pražská restaurace Allegro znovu obhájila jednu michelinskou hvězdičku!

Allegro obhájilo svou hvězdičku!Cože to je Michelin? Proč by vás to mělo zajímat? A kde najdete onu prvotřídní dílnu neřestně dobrých pochoutek? To vše se dozvíte právě teď!

Ilustrační foto, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz
Ilustrační foto, Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Pokud trpíte neodbytným dojmem, že Michelin je značka pneumatik s naducaným panáčkem jako maskotem, máte úplnou pravdu. První příručka s hodnocením restaurací hodných zastávky k ovlažení totiž pochází právě z jejich dílny.

Dnes mohou podniky získat až tři michelinské hvězdičky, které potom samozřejmě svědčí o prvotřídnosti zařízení. To je sice skvělé, ale…ruku na srdce…kolik z nás má vůbec na to jít do lepší restaurace? Proto pro většinu obyčejných smrtelníků budou tato ocenění spíš věcí cti. – Ano, i u nás v České republice máme něco extra!

Tím něco extra se rozumí pražská restaurace Allegro v hotelu Four Seasons, která dotyčnou hvězdičku získala již před rokem a nadále si ji udržela.

V Allegru provozují italskou kuchyni na takové úrovni, že v jídelním lístku na internetu pro jistotu ani neuvádějí ceny.

nižší kategorii restaurací Bib Gourmand se blýskly pražské Aromi, Le Terroir a Le Cornichon, ke kterým se přidružily Divinis, jehož spolumajitelem je Zdeněk Pohlreich, a SaSaZu.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..