Menu
TOPZINE.cz
Brigády pro studenty

Prázdniny začínají. A jak je strávíte vy?

Redakce

Redakce

1. 7. 2011

Nadešel okamžik, na který tisíce studentů čekaly možná už od září. Vysvědčení je rozdané a prázdniny jsou tu. Dva měsíce volna lákají k odpočinku a zároveň nabízejí příležitost, jak vylepšit napnutý studentský rozpočet. Při troše snahy a štěstí se dá skloubit obojí dohromady.

FOTO: Studenti

Čas letních radovánek začíná, Zdroj: sxc.hu

Někteří pojedou na prázdniny do dalekých krajů a k moři, jiní budou poznávat krásy České republiky. „O letošních prázdninách se chystám na Moravu, je tam krásné počasí. Ráda navštěvuji vinné sklípky a ochutnávám místní znamenité víno,“ sděluje své prázdninové plány studentka Lucie. Její spolužačka Jana se chystá pro změnu k našim západním sousedům. „Pojedeme s rodinou do Německa. Navštívíme zábavní parky, historické památky a hlavně si zajedeme k moři. Už se nemůžu dočkat, až do něj skočím,“ říká zasněně.

Prázdniny, čas volnosti

Ať už se podíváte za hranice, nebo zůstanete věrní našim luhům a hájům, všude na vás čekají nové dojmy a zážitky. Každá cesta, výlet nebo pobyt rozšiřují obzory a příjemně porušují zažitý stereotyp všedních dnů. Pokud trávíte volné dny aktivně, jistě uznáte, že prázdniny nemají se slovem prázdný nic společného.

Do léta patří i letní kurzy všeho druhu. Můžete se zde věnovat umění, sportu anebo se naučit více o předmětu, který vás zajímá a pak v září excelovat mezi spolužáky. Nebo se vypravte za dobrodružstvím na tábor. S příjemným kolektivem získáte zažitků spoustu.

Nejvíce nabídek brigád je na internetu

Sehnat letní brigádu je několik posledních let kvůli ekonomické krizi hodně složité. Přes osm procent lidí z celé republiky je nezaměstnaných, firmy přijímají hlavně uchazeče z úřadu práce a pro studenty už místa nezbývají. „Brigádu jsem hledala všude možně. Chodila jsem se ptát po obchodech, na úřadu práce, ale štěstí jsem měla až na internetu. Našla jsem si brigádu, která mi vyhovuje,“ vypráví studentka Jana.

The YouTube ID of a2OcnlBu64c&feature=related is invalid.

Pokud si o prázdninách opravdu chcete přivydělat, nespoléhejte se na to, že najdete brigádu v kanceláři. Zatímco ještě před několika lety brali v době dovolených zaměstnavatelé studenty na výpomoc, v současnosti se snaží udržet náklady na co nejnižší úrovni a dovolenkáře tak obvykle zastupují kmenoví zaměstnanci. Vezmete-li za vděk i manuální prací, brigádu najdete snadněji. „V létě jdu sázet brambory na pole,“ prozrazuje své plány studentka Štěpánka.

Ať už se chystáte pracovat kdekoli, určitě si to užijete na maximum. Seznámíte se s novými lidmi, vyděláte si peníze do kasičky nebo na prázdninové radovánky. Získané zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní, vám už nikdo nevezme a možná se díky nim změní i váš pohled na školu samotnou. Budete si jistí, že pilně studovat se vyplatí.

[poll id=“85″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prázdniny začínají. A jak je strávíte vy?