Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Prázdniny ve školním roce 2012/13. Těšte se na pět týdnů volna

Alena Nová

Alena Nová

4. 9. 2012

Sotva jste se ve škole rozkoukali a už obracíte kalendář, kdy bude nejbližší státní svátek nebo dokonce delší volno? Redakce TOPZINE.cz pro vás připravila přehled prázdnin v novém školním roce.

FOTO: Prázdniny

I ve školním roce se najde plno dní k relaxaci, Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

První delší odpočinek čeká školáky tradičně na konci října. Podzimní prázdniny připadnou na poslední říjnový čtvrtek a pátek, s víkendem se prodlouží na čtyři volné dny. Před Vánocemi se naposledy půjde do školy v pátek 21. prosince, prázdniny potrvají krásných dvanáct dní do 2. ledna.

Podzimní prázdniny: čtvrtek 25. října a pátek 26. října 2012

Vánoční prázdniny: od soboty 22. prosince 2012 do středy 2. ledna 2013

Jednodenní pololetní prázdniny: pátek 1. února 2013

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 28. března a pátek 29. března 2013

Hlavní prázdniny: od soboty 29. června do neděle 1. září 2013

Termíny jarních prázdnin se stanovují rozdílně pro různé části republiky, aby se na zasněžených tuzemských kopcích vystřídaly všechny děti od Aše po Ostravu. První okresy zahájí týdenní volno v pondělí 4. února, poslední v pondělí 11. března. V Kraji Vysočina změnilo ministerstvo termín prázdnin z března na únor, a školáci se tak mohou vypravit na mistrovství světa v biatlonu v Novém městě na Moravě.

[table id=126 /]

Prázdniny šikovně doplní také svátky, ten nejbližší bude už v pátek 28. září. Dospěláky, kteří školní sešity dávno odnesli na půdu nebo rovnou do sběru, tentokrát obzvlášť potěší nadílka vánočních svátků. Ta letos vychází na pondělí až středu, Nový rok se oslaví v úterý. První a osmý květen nás v příštím roce osvěží ve středu.

Sečteme-li všechny prázdniny a svátky s navazujícími víkendy, dohromady to dává 38 dní, tedy více než pět týdnů volna mimo hlavní prázdniny. A to je přece zpráva, která i na začátku září vylepší náladu.

28. září – pátek

28. října – neděle

17. listopadu – sobota

24. prosince – pondělí

1. ledna – úterý

1. a 8. května – středa

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prázdniny ve školním roce 2012/13. Těšte se na pět týdnů volna