Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Prázdninová škola Lipnice? Osobní upgrade!

Redakce

Redakce

30. 7. 2010

Prázdninová škola Lipnice je nezisková nevládní organizace zabývající se zážitkovou pedagogikou. Hlavním cílem je všestranný rozvoj osobnosti člověka. Chceš zažít nezapomenutelné? Chceš tvořit, běhat, zamýšlet se nad sebou a okolím? Chceš získat nové přátele a nové zkušenosti? Udělej něco pro sebe! Výzva je tu. Pojď si pro ni…

Kurz je zkušenost k nezaplacení, Foto: Nikola Frollová, Topzine.cz

Posláním Prázdninové školy Lipnice je náročnými výzvami probudit v člověku odvahu a tvořivost, které jsou nezbytné pro nabývání zkušeností. Toto občanské sdružení podporuje svou experimentální laboratoř, kterou jsou právě kurzy. Ty jsou metodicky postavené tak, aby splňovaly cíle a témata a člověk domů přijel se silným pocitem a s myšlenkou, že to stálo za to.

Prázdninovka rozhodně není nováček, právě naopak je v nejlepších letech, příští rok oslaví své 34. narozeniny. Za ta léta se od kurzů pro středoškoláky a vysokoškoláky dostala i k jiným cílovým skupinám, třeba k věkové kategorii 45+, nebo dnes také existují kurzy mezigenerační.

Kurz první pomoci zážitkem!

Nejenom teorie, ale její použití přímo a drsně v akci! Autentické simulace, adrenalin, nutnost rozhodnutí. Po absolvování kurzu jistota, že dokážete provést první pomoc.

Teorie drsně v akci! Foto: Nikola Frollová, Topzine.cz

Také jsou zde zimní kurzy. Opravdu úzký kontakt a poznání se, nejen se zimou, ale také se sebou a ostatními. „Na zimních kurzech člověk nemůže být altruistou, mohlo by se stát, že zmrzne,“ říká Zdenka, účastnice zimního kurzu.

A co takhle do nitra sebe samého? Hlubší reflexe zážitků, sebepoznání a poznání druhých, prostě hodnotná investice do života.

Nebo mezigenerační setkání? Setkání žen, setkání mužů nebo prarodičů s vnoučaty? Jak je to s těmi výhodami, nevýhodami starší a mladší generace?

Dále jsou v nabídce metodické kurzy, pro každého, kdo připravuje jakýkoliv zážitkový program nebo nějakým způsobem pracuje se skupinou. Neotřelými metodami se např. dozvíte, jak připravit program, aby byl zábavný a zároveň naplnil cíle.

Klíč k sebepoznání, Foto: Nikola Frollová, Topzine.cz

Zážitek na celý život

Jak vidíte, paleta kurzů je opravdu pestrá. Zaujalo vás něco? Tak neváhejte a jeďte! Až budete ve stáří s Alzheimerem ve lbi těžce vzpomínat na krásné Rychlebské hory, kterými jste se proháněli šíleným potícím se způsobem a u toho jste si uvědomili, jak jste úžasní, budete mít úsměv na tváři, přestože důchod bude mizerný.

„Přijmi, co ti život nabízí, a hleď pít z číší, jež jsou před tebou. Všechna vína je třeba pít – z některých jen doušek, z jiných celou láhev.“ Napsal Paulo Coelho. Asi tím nemyslel kurz od Prázdninovky, ale ona rozhodně za ten doušek stojí. A nebo za celou láhev?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prázdninová škola Lipnice? Osobní upgrade!