Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pražané jásají. O víkendu se projedou metrem o hodinu déle

Samcová Jana

Samcová Jana

16. 8. 2010

FOTO: MetroDopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) připravil pro obyvatele metropole a její návštěvníky vstřícné gesto. Od noci ze 3. na 4. září 2010 se provoz metra a návazných spojů povrchové dopravy v Praze prodlouží o hodinu.

FOTO: Metro

Zdroj: prahamhd.vhd.cz

DPP ve spolupráci s organizátorem dopravy, společností ROPID rozhodli o hodinovém prodloužení všech tří tras metra a zároveň se usnesli, že prodloužení bude trvalé. Cestující tak budou moci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli využívat podzemní a návaznou povrchovou dopravu až do jedné hodiny v noci. Dosud noční výluka pražského metra začínala vždy úderem půlnoci.

Prodloužený provoz metra nezůstane bez reakce ze strany navazujících tramvajových a autobusových linek, které se rovněž o hodinu posouvají. Praha tak vychází svým občanům vstříc po vzoru evropských metropolí.

„Delší víkendový provoz metra posouvá pražskou veřejnou dopravu o další stupeň výše na pomyslném evropském žebříčku. Řada obyvatel i návštěvníků metropole vyráží o víkendu za zábavou do centra města a doposud byli půlnoční uzavírkou metra limitováni. Věřím, že hodina provozu metra navíc jim poskytne dostatek prostoru ke klidnému a pohodlnému návratu,“ uvedl David Vodrážka, předseda představenstva Dopravního podniku hl. m. Prahy.

DPP pamatoval na cestující i ve všedních dnech, zejména na lince metra B. Poslední spoje metra povedou až do konečných stanic Černý Most a Zličín. Ostatní linky metra A a C už do cílových stanic jezdí.

Odjezdy posledních spojů metra z konečných stanic v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli:

Linka A Linka B Linka C
Dejvická Depo Hostivař Zličín Černý Most Háje Letňany
1:00 1:03 0:50 0:55 0:54 0:54

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražané jásají. O víkendu se projedou metrem o hodinu déle