Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pravidla přísného dress code vám kazí náladu? Rozveselte se zajímavými šperky a doplňky

Redakce

Redakce

17. 3. 2011

FOTO: Šperk od Adély KodoňovéMy ženy se rády zdobíme, nosíme blyštivé a krásné věci a je nám jedno, kam zrovna vyrážíme. Chceme vypadat hezky v každé situaci, při jakékoliv činnosti, zábavě, práci. A právě v práci trávíme většinu týdne, tak proč se nezkrášlit a nebýt okouzlující a stylová i tam?

FOTO: Šperk Adély Kodoňové

Ozdobte si pracovní den, Zdroj: archiv Adély Kodoňové, Foto: Cameron Smith

Většina firem vyžaduje po svých zaměstnancích dodržování dress code. Jsou to pravidla, která říkají, jaké oblečení je, nebo není vhodné do práce. Z těchto pravidel můžeme vycházet i ve výběru šperků a inspirovat se střízlivou, firemní módou.

Nezapomínejme ale, že předepsaný oděv nemusí být nudný a nehezký. Naopak! Když k oblečení zvolíme vhodný šperk, stává se z něj zajímavý kousek v našem šatníku a pro okolí inspirací, jak být v práci za hvězdu.

Pravidla

Volba šperku závisí především a hlavně na zvoleném druhu oblečení. Při sportovnějším outfitu vybíráme z jemnějších a designově jednodušších, ne však nezajímavých doplňků. Ty svou střízlivou barevností, provedením a právě tou jednoduchostí dokážou podtrhnout námi zvolený styl.

FOTO: Šperk Adély Kodoňové

Zajímavé šperky jsou možností, jak obejít přísný dress code

Pokud v práci nosíme kostým, u kterého nemáme moc možností, jak oděv oživit, můžeme vybírat z výraznějších šperků. Doplníme oděv bohatším náhrdelníkem nebo zdobnou broží. Na výběr máme z mnoha tvarů, barev, velikostí, materiálů. Nezapomínejme ale na to, že doplněk musí ladit s oděvem.

Pokud si nemusíme příliš lámat hlavu s oblečením do práce a máme rádi pohodlnou, ležérní nebo sportovnější módu, přizpůsobujeme tomu i volbu doplňků. Máme větší volnost ve výběru barev, lesku, třpytivosti, velikosti.

FOTO: Šperky Adély Kodoňové

Hrajte si

Nakonec pro vás máme již dobře známé pravidlo. Méně je více. Tímto návodem se můžete řídit kdykoliv, při vybírání outfitu do práce především.

Šperky zkrášlují, vyvažují a doplňují náš vzhled. Jejich síla je v jejich kráse. Nebojme se tuto krásu nosit a dávat ji na obdiv ostatním.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pravidla přísného dress code vám kazí náladu? Rozveselte se zajímavými šperky a doplňky