Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Pravda o orgasmu

Pravda o orgasmu? Co si mám pod tím představit? Pravda o orgasmu je taková, že většina z nás netouží o něm přemýšlet, ale touží po tom zažívat ho, a to co nejčastěji. Co nás vlastně k tomu žene? Je orgasmus tím cílem, kvůli kterému skočíme po naprosto neznámém, mnohdy neidentifikovatelném objektu, když to na nás přijde? Prožívají muži a ženy orgasmus stejně nebo rozdílně? Je možné dosáhnout orgasmu s partnerem současně?

Není orgasmus jako orgasmus

Muži a ženy prožívají orgasmus v podstatě stejně až na malý detail – každý ho zpravidla prožívá v jiném okamžiku. Muž je schopen dosáhnout orgasmu už po dvou až desetiminutovém dráždění, zatímco žena potřebuje k dosažení orgasmu minimálně dvacet minut stimulace. Pochopitelně je třeba brát v úvahu, že čas potřebný k dosažení orgasmu je značně proměnlivý a jedná se o krajně individuální záležitost. Ve většině případů ale platí, že žena potřebuje dvojnásobně delší dobu k tomu, aby se udělala. Proto je téměř nemožné, aby partneři dosáhli vrcholu v jednom jediném okamžiku.

Má-li muž výdrž a na partnerku počká, pak je všechno v pořádku. Mnohem častěji však dochází k tomu, že muž při souloži dosáhne orgasmu jako první a poté uspokojí partnerku, ať už ústy nebo rukou, anebo tomu může být také naopak. Málokdy se stane, že oba partneři při souloži dosáhnou orgasmu společně. S tím souvisí také fakt, že pouze malé procento žen dokáže dosáhnout vaginálního orgasmu. Většina žen má zkušenosti s klitoridálním orgasmem a bez stimulace klitorisu prostě a jednoduše orgasmu nedosáhne.

Dalším zajímavým faktem je, že žena může zažít i několikanásobný orgasmus, který přichází ve vlnách, mnohdy jsou to přímo vlny Tsunami. Orgasmus muže je prudší a rychlejší. Některým mužům se bohužel stává, že jejich orgasmus je tak rychlý, že nebýt výronu semene, tak si jej ani nevšimnou. Je to jako když kolem vás prosviští to nejrychlejší auto a dost těžko postřehnete, jakou vlastně mělo barvu, natožpak kdo v něm seděl.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Ženská ejakulace

Asi 20% žen při pravidelných stazích pochvy během orgasmu vyloučí určité množství vaginální tekutiny. Je to v podstatě stejný proces jako výron semene během orgasmu muže. Mokrý ženský orgasmus se často objevuje při dráždění bodu G, který je umístěný na přední stěně pochvy. Ženská ejakulace tedy přímo souvisí s drážděním bodu G a vaginálním orgasmem.

Před chvíli jsem na internetu narazila na zajímavou diskuzi žen o vaginálním orgasmu. Asi po dvacátém příspěvku, kde se žena opět svěřuje s tím, že také ona vaginální orgasmus nikdy nepoznala a to je už deset let vdaná, tomu nasadila korunu holčina, která se svěřila, že vaginální orgasmus zažívá pravidelně se svou přítelkyní! Musela jsem se pousmát a předem odhaduji, že tenhle odstavec se asi moc nebude líbit některým pánům.

Orgasmus ve spánku

Dosáhnout orgasmu je možné i ve spánku, a to bez fyzického doteku, je to především záležitost mozku. Pokud se ráno domníváte, že ten nádherný orgasmus, který jste v noci prožili, byl pouhý sen, mýlíte se. Orgasmus prožitý ve spánku je skutečný a na rozdíl od reálu ho můžete zažívat opravdu s kýmkoli chcete!

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

A co masturbace?

Každý vám řekne, že to není ono, pokud se nejedná o vzájemnou masturbaci, při které můžete pozorovat svého partnera. Nikdo nechce být sám. Ani to nejžhavější video, u kterého si to uděláte, vám neposkytne takovou rozkoš, kterou by vám poskytla sladká, vlhká a opravdová přítomnost člověka, po kterém toužíte.

Orgasmus při porodu?

Děkuji, nechci. Možná se divíte, ale při svém průzkumu jsem skutečně na zmínky o orgasmu při porodu narazila. Je popisován jako vrcholný zážitek rodičky, která se v bolesti maximálně oddává samotnému prožitku s myšlenkou přivést na svět nový život.

Tak to by stačilo, ne? Už nehodlám o orgasmu jen psát, právě se chystám ho prožít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pravda o orgasmu