Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Prahu v srpnu rozvlní reggae v podání amerických Groundation

Redakce

Redakce

22. 7. 2013

Vůbec poprvé v České republice vystoupí slavná zaoceánská reggae banda Groundation. Příznivci roots raggae by neměli chybět 12. srpna v Music Baru Lucerna, kde kapela v rámci evropského festivalového turné zahraje.

Groundation Zdroj: LMB Promotion

Groundation Zdroj: LMB Promotion

Devítičlenná kapela Groundation patří společně s kapelou SOJA k základním pilířům současné zaoceánské roots reggae scény a jejich hudba je ovlivněna každodenním životem stejně jako rastafariánskou spiritualitou.

Groundation za 15 let své existence stihli vydat již 7 studiových alb a zorganizovali 14 světových turné. Český fanoušek je však může na živo slyšet a hlavně vidět vůbec poprvé. Právě živé vystoupení této kapely je něco jedinečného až hypnotického.

Název kapely Groundation odkazuje na desetiletí starý rastafariánský obřad, který je založený na meditativní síle hudby. Snaha přenést obřad do vystoupení je patrná na každém koncertu této kalifornské bandy a dělá z nich mimořádný zážitek.

Mezinárodně uznávané uskupení Groundation si zakládá na tom, že silně čerpá z pravých reggae kořenů, a zároveň se stále snaží posunout tento žánr dál. V jejich hudbě se mísí prvky jazzu, funky a transcendentálního dubu. Jejich styl lze také označit za progresivní reggae.

Vstupenky jsou k dostání v síti předprodeje nebo přímo na kamenné pokladně v Lucerna Music Baru. Přijdou na 395 Kč + poplatky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prahu v srpnu rozvlní reggae v podání amerických Groundation