Prahu v srpnu rozvlní reggae v podání amerických Groundation

Vůbec poprvé v České republice vystoupí slavná zaoceánská reggae banda Groundation. Příznivci roots raggae by neměli chybět 12. srpna v Music Baru Lucerna, kde kapela v rámci evropského festivalového turné zahraje.

Groundation Zdroj: LMB Promotion
Groundation Zdroj: LMB Promotion

Devítičlenná kapela Groundation patří společně s kapelou SOJA k základním pilířům současné zaoceánské roots reggae scény a jejich hudba je ovlivněna každodenním životem stejně jako rastafariánskou spiritualitou.

Groundation za 15 let své existence stihli vydat již 7 studiových alb a zorganizovali 14 světových turné. Český fanoušek je však může na živo slyšet a hlavně vidět vůbec poprvé. Právě živé vystoupení této kapely je něco jedinečného až hypnotického.

Název kapely Groundation odkazuje na desetiletí starý rastafariánský obřad, který je založený na meditativní síle hudby. Snaha přenést obřad do vystoupení je patrná na každém koncertu této kalifornské bandy a dělá z nich mimořádný zážitek.

Mezinárodně uznávané uskupení Groundation si zakládá na tom, že silně čerpá z pravých reggae kořenů, a zároveň se stále snaží posunout tento žánr dál. V jejich hudbě se mísí prvky jazzu, funky a transcendentálního dubu. Jejich styl lze také označit za progresivní reggae.

Vstupenky jsou k dostání v síti předprodeje nebo přímo na kamenné pokladně v Lucerna Music Baru. Přijdou na 395 Kč + poplatky.

Prahu v srpnu rozvlní reggae v podání amerických Groundation
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Prahu v srpnu rozvlní reggae v podání amerických Groundation

  1. Nekomercni..Ja s timhle prseputim nesouhlasim jednoduse proto, ze by by dotazeno ad absurdum umoznil Universal Studios hodit muj film na disk a prodavat ho. Jasne, ze u tohodle tematu to nehrozi, ale treba u meho dalsiho filmu by podobne komercni vyuziti hrozit mohlo..Navic, jeste jednou zduraznuji to, ze s mym souhlasem vybirat vstupne lzde viz stanovisko na webu ceskych CC:“CC licence jsou poskytove1ny jako nevfdhradned licence. To znamene1, že pokud chcete s dedlem nakle1dat nad re1mec licenčnedch podmednek, me1te vždy možnost dohodnout se s autorem/poskytovatelem a uzavředt s nedm separe1tned smlouvu.Pokud např. chcete hudebned skladby zpředstupněne9 pod licenced BY-NC (Uveďte autora- Nevyužedvejte dedlo komerčně) využedt způsobem, při ktere9m ve1m vznikne zisk (např. prodejem CD nosičů s těmito skladbami), je třeba osobně kontaktovat poskytovatele licence, neboť podmednky licence BY-NC Ve1m toto užited nedovolujed. Dohoda s autorem/poskytovatelem licence me1 ale vždy přednost.“

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*