Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Prahu čeká ďábelská nálož hudby. V srpnu přijede Marilyn Manson

Redakce

Redakce

26. 2. 2014

Do Prahy v létě zavítá démon současné hudební scény, kontroverzní americký umělec Marilyn Manson. Se svojí stejnojmennou skupinou odehraje 12. srpna koncert ve Velkém sále paláce Lucerna. Českým příznivcům slibuje „show, která jim zaručeně srazí hlavu“.

Marilyn Manson patří k nejkontroverznějším umělcům světa. | Zdroj: D Smack U Promotion

Marilyn Manson patří k nejkontroverznějším umělcům světa. | Zdroj: D Smack U Promotion

Král rockového šílenství a provokace navštíví Prahu již pošesté. Lístky budou k dostání za 900 Kč v sítích Ticketportal a Ticketpro, a to od 28. února. Informaci o koncertu zveřejnila na své oficiální Facebookové stránce pořádající agentura D Smack U Promotion.

Naposledy přijel Manson do Prahy v roce 2012 v rámci turné k albu Born Villain. Nyní pracuje s bubeníkem Gilem Sharonem z avantgardní skupiny Stolen Babies na nové desce a nechal se slyšet, že ve svém hudebním životě právě vstupuje do nové etapy. Mimo to se stále více věnuje filmu – ve vlastním projektu Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll si zahraje hlavní roli fantazírujícího spisovatele.

Marilyn Manson (vlastním jménem Brian Warner) je známý svým excentrickým vzhledem založeným na výrazném líčení s horrorovým nádechem. Za svou kariéru vytvořil 10 studiových alb a byl třikrát nominován na prestižní cenu Grammy.

Proslulé jsou jak Mansonovy předělávky známých hitů Personal Jesus či Sweet Dreams, tak mnohé kousky z jeho vlastní tvorby. Za zmínku stojí industriální nářez This Is The New Shit nebo pecka The Beautiful People, která nahání mráz na zádech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prahu čeká ďábelská nálož hudby. V srpnu přijede Marilyn Manson