Menu
TOPZINE.cz
Fotky a reportáže

FOTO: Praha zažila eufórii při koncertu Simple Plan. Náladu kazili jen sekuriťáci

Radek Kolínský

Radek Kolínský

4. 9. 2011

!Recenze!Návrat do školních lavic nebyl pro většinu z vás příjemnou záležitostí. Kanadští Simple Plan ovšem dali zapomenout na budoucí starosti i povinnosti. Incheba Arena přivítala hudebníky ze zámoří společně s tuzemskými Imodium.

foto: Simple Plan

Nejen zpěvák Simple Plan si koncert v Praze užil, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

O koncert Simple Plan, kteří se do ČR vrátili po třech letech, byl mezi fanoušky velký zájem, což potvrdil i fakt, že bylo vyprodáno. Někteří před branami Incheba Arény stáli již od 17. hodiny, další zde v pátek 2. září za školou posedávali od brzkých dopoledních hodin. Večer v půl sedmé se vše dalo do pohybu a pištící dav začali sekuriťáci pouštět k dalšímu průchodu. Odtržení lístku, zkontrolování tašek a batohů a hurá dovnitř.

Hala byla skvěle větraná a výborně osvícená. Mnoho lidí našlo své místo na tribuně, ovšem převážná většina se naskládala před pódium. Než začala hrát předkapela, přišla jedna z pořadatelek a dvakrát do mikrofonu sdělila, že si Simple Plan nepřejí, aby fanoušci během jejich koncertu kouřili.

Předkapela kupodivu nezklamala

Imodium čas dodrželi naprosto přesně a v 19 hodin a 30 minut dorazili na pódium, přivítali se s publikem a rozjeli svou část večera. Zazněly skladby z nejnovějšího alba Polarity, ale také ze starších desek, např. Břehy, Dostavníky, Hlavou, i diskutabilní Žiletko, má lásko. Občas se fanoušci dozvěděli něco málo z historie některé z písniček. Frontman Thom třeba vyprávěl o Koníkovi, který je prý v reportoáru nejstarší a zároveň nejhloupější písní. Při poslední písničce, Sedm životů, zase poprosil dvorního fotografa kapely, aby Imodium společně s publikem vyfotil. Údajně kvůli tomu, že nevěděli, kdy budou mít opět možnost zahrát si před tak známou kapelou.

[album:

Následovalo rozloučení a třičtvrtěhodinová přestávka. Při ní si mohli fanoušci odskočit, občerstvit se nebo třeba obohatit svou sbírku suvenýrů. Následně se setmělo a po čtvrtém vypískávání a skandování Simple Plan se publikum konečně dočkalo. Za obrovského a mohutného aplausu kapela konečně vběhla na pódium. Zpěvák Pierre Bouvier pozdravil Prahu a show mohla začít. Při velkolepém zčátku bylo odkryto srdce s velkým nápisem Simple Plan, který během koncertu střídal barvy. K radosti snad všech přítomných začali hitovkou Shut Up!.

Při třetí písničce se ujal pódia kytarista Sébastien Lefebvre. Mikrofon na stojanu vyzdvihl do vzduchu a namířil ho směrem k fanouškům. Před skladbou When I’m Gone si zpěvák dělal legraci, že začátek obstarává DJ. Po ní následovala jedna ze starších věcí, při které se Pierre dožadoval, aby fanoušci dali najevo svou přítomnost. Jeho prosba byla splněna.

Během You Suck At Love poskakoval Pierre po pódiu a užíval si příjemné koncertní atmosféry. Při následující Your Love Is A Lie házeli fanoušci rukama zprava doleva. U pomalejšího singlu z nového alba si část obecenstva zaploužila, políbila se a vyzdvihovala nad hlavy transparenty týkající se skupiny. Pierre poté za souhlasu ostatních sdělil svůj kladný názor na téma krásy českých dívek, načež je vyzval k tanci při následujícím songu. Tím byl Jet Lag, který se bohužel obešel bez zpěvaček, jež se na této písničce podílely (Natasha Bedingfield, Marie-Mai). Následovala například hitovka Welcome To My Life. Při té projevil kytarista svou náklonnost ke dvěma slečnám sedících na ramenou dalších.

Názor Terezy Ticháčkové: Koncert nebyl špatný, patřil dokonce k lepším, které jsem viděla, a troufám si říci, že jsem se bavila (pokud ne výstupem hochů ze Simple Plan, pak rozhodně atmosférou). Příjemnou a úsměvnou částí celého vystoupení byl okamžik, kdy dav zaplavila ručně vyrobená srdce s děkovnými nápisy – samozřejmě v angličtině (většinou), a také chvíle, kdy zpěvák společně s basákem, zřejmě v záchvatu punku, vpadli do davu. Zkrátka a dobře – koncert se povedl, čtrnáctileté slečny si zážitek ponesou minimálně do dalšího velkého koncertu, hoši z kapely za každou písní děkovali minimálně dvakrát, takže taky spokojenost.

Hodnocení: 60 %

Kapela si uklidila pódium

Při vyžadování přídavku se zvedlo několik papírových, malých i velkých srdcí. Poté nastoupil zpěvák s akustickou kytarou a zahrál a capella. Při druhé písni (Perfect) se k němu již přidal zbytek kapely, a to především hrou na bicí. Rozloučení bylo ve znamení zvukových imaginárních polibků pro přítomné fanoušky. Na úplný závěr si Simple Plan na pódiu uklidili, když do davu házeli paličky, trsátka, ručníky i láhve s vodou.

Z důvodu vyprodanosti haly několik stovek fanoušků ještě přibližně půl hodiny stálo na svých místech a čekalo, až se prostor trochu více uvolní. Z mého pohledu byl večer skvělý, až na nepochopitelné a drzé chování security. Imodium (navzdory odlišnému žánru hlavní hvězdy večera) odvedli svou práci skvěle. Koncert Simple Plan byl barevný, příjemný a stále jsme se u něj bavili. Tato skupina má (hlavně mladší generaci) stále co říct.

Simple Plan

2. září 2011
Incheba Aréna, Praha

Předkapela: Imodium
Délka koncertu: cca 3 a půl hodiny

+ výborný výběr písní od hlavní kapely i předkapely
+ skvěle naladěné publikum
+ velmi dobře osvětlená a klimatizovaná hala

– pohrdavé chování bezpečnostní služby

Hodnocení: 85 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Praha zažila eufórii při koncertu Simple Plan. Náladu kazili jen sekuriťáci