Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Praha zažila eufórii při koncertu Simple Plan. Náladu kazili jen sekuriťáci

Radek Kolínský

Radek Kolínský

4. 9. 2011

!Recenze!Návrat do školních lavic nebyl pro většinu z vás příjemnou záležitostí. Kanadští Simple Plan ovšem dali zapomenout na budoucí starosti i povinnosti. Incheba Arena přivítala hudebníky ze zámoří společně s tuzemskými Imodium.

foto: Simple Plan

Nejen zpěvák Simple Plan si koncert v Praze užil, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

O koncert Simple Plan, kteří se do ČR vrátili po třech letech, byl mezi fanoušky velký zájem, což potvrdil i fakt, že bylo vyprodáno. Někteří před branami Incheba Arény stáli již od 17. hodiny, další zde v pátek 2. září za školou posedávali od brzkých dopoledních hodin. Večer v půl sedmé se vše dalo do pohybu a pištící dav začali sekuriťáci pouštět k dalšímu průchodu. Odtržení lístku, zkontrolování tašek a batohů a hurá dovnitř.

Hala byla skvěle větraná a výborně osvícená. Mnoho lidí našlo své místo na tribuně, ovšem převážná většina se naskládala před pódium. Než začala hrát předkapela, přišla jedna z pořadatelek a dvakrát do mikrofonu sdělila, že si Simple Plan nepřejí, aby fanoušci během jejich koncertu kouřili.

Předkapela kupodivu nezklamala

Imodium čas dodrželi naprosto přesně a v 19 hodin a 30 minut dorazili na pódium, přivítali se s publikem a rozjeli svou část večera. Zazněly skladby z nejnovějšího alba Polarity, ale také ze starších desek, např. Břehy, Dostavníky, Hlavou, i diskutabilní Žiletko, má lásko. Občas se fanoušci dozvěděli něco málo z historie některé z písniček. Frontman Thom třeba vyprávěl o Koníkovi, který je prý v reportoáru nejstarší a zároveň nejhloupější písní. Při poslední písničce, Sedm životů, zase poprosil dvorního fotografa kapely, aby Imodium společně s publikem vyfotil. Údajně kvůli tomu, že nevěděli, kdy budou mít opět možnost zahrát si před tak známou kapelou.

i-bXzmvG0fo[/youtube]

Během You Suck At Love poskakoval Pierre po pódiu a užíval si příjemné koncertní atmosféry. Při následující Your Love Is A Lie házeli fanoušci rukama zprava doleva. U pomalejšího singlu z nového alba si část obecenstva zaploužila, políbila se a vyzdvihovala nad hlavy transparenty týkající se skupiny. Pierre poté za souhlasu ostatních sdělil svůj kladný názor na téma krásy českých dívek, načež je vyzval k tanci při následujícím songu. Tím byl Jet Lag, který se bohužel obešel bez zpěvaček, jež se na této písničce podílely (Natasha Bedingfield, Marie-Mai). Následovala například hitovka Welcome To My Life. Při té projevil kytarista svou náklonnost ke dvěma slečnám sedících na ramenou dalších.

Názor Terezy Ticháčkové: Koncert nebyl špatný, patřil dokonce k lepším, které jsem viděla, a troufám si říci, že jsem se bavila (pokud ne výstupem hochů ze Simple Plan, pak rozhodně atmosférou). Příjemnou a úsměvnou částí celého vystoupení byl okamžik, kdy dav zaplavila ručně vyrobená srdce s děkovnými nápisy – samozřejmě v angličtině (většinou), a také chvíle, kdy zpěvák společně s basákem, zřejmě v záchvatu punku, vpadli do davu. Zkrátka a dobře – koncert se povedl, čtrnáctileté slečny si zážitek ponesou minimálně do dalšího velkého koncertu, hoši z kapely za každou písní děkovali minimálně dvakrát, takže taky spokojenost.

Hodnocení: 60 %

Kapela si uklidila pódium

Při vyžadování přídavku se zvedlo několik papírových, malých i velkých srdcí. Poté nastoupil zpěvák s akustickou kytarou a zahrál a capella. Při druhé písni (Perfect) se k němu již přidal zbytek kapely, a to především hrou na bicí. Rozloučení bylo ve znamení zvukových imaginárních polibků pro přítomné fanoušky. Na úplný závěr si Simple Plan na pódiu uklidili, když do davu házeli paličky, trsátka, ručníky i láhve s vodou.

Z důvodu vyprodanosti haly několik stovek fanoušků ještě přibližně půl hodiny stálo na svých místech a čekalo, až se prostor trochu více uvolní. Z mého pohledu byl večer skvělý, až na nepochopitelné a drzé chování security. Imodium (navzdory odlišnému žánru hlavní hvězdy večera) odvedli svou práci skvěle. Koncert Simple Plan byl barevný, příjemný a stále jsme se u něj bavili. Tato skupina má (hlavně mladší generaci) stále co říct.

Simple Plan

2. září 2011
Incheba Aréna, Praha

Předkapela: Imodium
Délka koncertu: cca 3 a půl hodiny

+ výborný výběr písní od hlavní kapely i předkapely
+ skvěle naladěné publikum
+ velmi dobře osvětlená a klimatizovaná hala

– pohrdavé chování bezpečnostní služby

Hodnocení: 85 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Praha zažila eufórii při koncertu Simple Plan. Náladu kazili jen sekuriťáci