Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Praha zažije koncert amerických P.O.D.

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

14. 2. 2011

FOTO: Americká skupina P.O.DChvíli si dali pauzu a nyní hlásí návrat. A to ve velkém stylu – kapela P.O.D. vyrazí na evropské turné, v rámci kterého navštíví také Českou republiku. Kromě turné připravuje tato metalová kapela i novou desku.

FOTO: Americká skupina P.O.D

Americká skupina P.O.D. vystoupí na počátku června v Praze, Zdroj: archiv

Americká kapela P.O.D., jejíž název je zkratkou slov Payable On Death (splatný až po smrti), působí v hudebním světě již nějaký ten pátek. Její počátek by se dal konkrétněji datovat na rok 1992, kdy se dali dohromady Sonny Sandoval (zpěv), Wuv Bernardo (bicí), Narcis Curie (kytara) a Traa Daniels (basa). Tato skupina hraje hudbu, která by se dala popsat jako směs rap metalu, punku, reggae a různých alternativních prvků.

Vstupenky na koncert skupiny P.O.D., který proběhne v úterý 7. června od 19 hodin v pražském klubu Roxy, můžete za 720 korun zakoupit on-line zde.

Na svém kontě mají P.O.D. již sedm studiových alb, přičemž k prvnímu velkému úspěchu přispělo třetí album s názvem The Fundamentals Elements of Southtown, které vyneslo skupině platinovou desku. Tímto počinem se stali jednou z nejvýraznějších rock/metalových skupin tehdejší doby. Mezi další skvělé desky kapely je určitě třeba zmínit album Satellite, z kterého pochází řada známých písní, jako například Youth of the Nation nebo Alive. Satellite získalo dokonce triple-platinovou deskou.

Tato kalifornská formace se podílela také na řadě soundtracků a absolvovala za svou existenci několik velmi úspěšných koncertních turné. Celkově prodali prozatím více než deset milionů desek na celém světě. Poslední počiny ale nebyly tak úspěšné a kapela si dala na chvíli pauzu. Ta ovšem končí a nyní se P.O.D. vracejí do práce. Chystají nové album, ale především turné, které bude určitě zajímat i Čechy.

Skupina P.O.D. totiž 7. června 2011 vystoupí v pražském klubu Roxy. Jedná se o vůbec první vystoupení této kapely v České republice. Lístky na tento ojedinělý koncert je možno zakoupit už nyní. On-line můžete vstupenky za 720 korun zakoupit zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha zažije koncert amerických P.O.D.