Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Praha se stane sbírkou básní! Přečtěte si svou báseň v hlavním městě

Lucie Zinke

Lucie Zinke

9. 12. 2011

Hradčany ve tměNejdříve se snažila, aby si lidé všímali a četli, nyní se role obrací. Praha své obyvatele i návštěvníky láká k literární tvorbě. Od 21. listopadu mohou příležitostní básníci posílat své verše na facebookové stránky projektu Praha město literatury. Nejlepší z nich následně uvidíme v ulicích hlavního města!

Hradčany ve tmě

Verše je možné zveřejňovat na sociální síti Facebook pomocí aplikace, jež se nachází na webových stránkách Praha město literatury. Básník se nejdříve stane fanouškem této stránky a poté najde formulář, do kterého napíše svůj básnický příspěvek a odešle jej. Dílo se pak objeví na Zdi této sociální sítě a čtenáři jej mohou hodnotit. Básně s nejpozitivnějšími ohlasy od veřejnosti budou promítány po celé Praze. Jediným omezením pro básníky je rozsah textu, který je stanoven na osm řádků.

Nejlepší básně jsou na světelných obrazovkách

Hlasování je možné každý den do půlnoci s tím, že o víkendu může zvítězit pouze jedna báseň. Nejlepší příspěvky se pak objeví na světelných obrazovkách v ulicích našeho hlavního města a budou také otištěny v Literárních novinách, jež jsou mediálním partnerem projektu Praha město literatury. V metropoli se tak dohromady může objevit až jedenadvacet básní. Podrobná pravidla tohoto projektu budou zveřejněna na facebookové stránce Praha, město literatury. Patronem projektu je Městská knihovna v Praze.

Nejoblíbenější a nejvíce podařené básně bude možné v ulicích města zhlédnout až do 13. prosince letošního roku. Díla najdete na obrazovkách u obchodních center, jako je Palladium, Flora, Arkády Pankrác nebo Avion Shopping Park Zličín, v obchodním domě My na Národní třídě a v Kongresovém centru Praha. Ukažte svůj talent v tomto unikátním projektu a vaše básně bude číst celá Praha!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha se stane sbírkou básní! Přečtěte si svou báseň v hlavním městě