Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Praha se stane červnovou zastávkou kytaristy Johna Mayalla

Adriana Semlová

Adriana Semlová

3. 2. 2011

FOTO: John MayallPo necelém roce Česká republika znovu přivítá kytaristu a zpěváka Johna Mayalla. Muzikant zde vystupoval už několikrát, například v pražském Retro Music Hall, v hale Folimanka nebo v kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou. Tentokrát se místem konání stane pražské Kulturní centrum Vltavská.

Mayall pochází z malé anglické vesnice ležící nedaleko Manchesteru. Přestože vystudoval výtvarné umění a chtěl se stát grafickým designérem, jeho velkým koníčkem byla od raného věku hudba. Jako samouk se naučil hrát na klavír, kytaru i harmoniku. Tři roky sloužil také v britské armádě v Koreji.

Vstupenky na koncert Johna Mayalla a The Bluesbreakers, který proběhne 13. června v pražském KC Vltavská, můžete za 755 korun zakoupit on-line zde.

Hudební kariéra Johna Mayalla zahrnuje pět desetiletí a 56 vydaných alb. Nejslavnější éra nastala v druhé polovině šedesátých let. Profesionálně se ale hudbě začal věnovat, až když mu bylo třicet let. V Manchesteru hrál v několika kapelách, ale zvrat v jeho kariéře nastal teprve s John Mayall’s Bluesbreakers. Mayall spolupracoval s řadou úspěšných muzikantů, jmenujme alespoň Erica Claptona, Micka Fleetwooda, Billyho Gibbonse nebo T-Bone Walkera.

The Bluesbreakers

Průkopnickou bluesovou kapelu z Anglie založil Mayall v roce 1963. Pod záštitou názvu skupiny si zahrálo okolo sta různých muzikantů včetně Claptona, Jacka Bruce nebo Micka Taylora. Na konci šedesátých let se pak skupina rozpadla na patnáct let, kdy Mayall bojoval se závislostí na alkoholu.

S The Bluesbreakers odehrál Mayall úspěšné turné během roku 1982, toho roku vznikl také koncertní film s názvem Blues Alive. Mayall i dnes ve svých sedmdesáti sedmi letech stále vydává nové desky a koncertuje. Poslední studiovou nahrávkou je Tough z roku 2009. Na připravovaném pražském koncertě The Bluesbreakers nebudou chybět.

Pozor! Změna termínu koncertu! Čtěte zde

John Mayall, kterého mnoho příznivců považuje za krále britského blues, vystoupí v pondělí 13. června 2011 v pražském KC Vltavská. Pořadatelem je agentura Punx Not Dead. Chystaný začátek koncertu je přibližně ve 20 hodin 15 minut, ale samotný klub bude otevřen od 19 hodin. Jednotné vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro za 755 korun. On-line je můžete zakoupit zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha se stane červnovou zastávkou kytaristy Johna Mayalla