Menu
TOPZINE.cz
Sport

Praha se stane centrem světového frisbee

Martin Slabý

Martin Slabý

16. 6. 2010

FrisbeeNa počátku prázdnin ovládne Prahu netradiční disciplína. Českou metropoli totiž čeká mistrovství světa v ultimate frisbee.  Konat se bude od 4. do 10. července na stadionech v Edenu a na Strahově.

Frisbee

Frisbee Zdroj: wucc2010.com

Deváté pokračování světového šampionátu ve sportovním odvětví, se kterým jsme vás na našich stránkách nedávno seznámili, zavede světovou elitu v ultimate frisbee do České republiky vůbec poprvé. Premiérový ročník se konal už před jednadvaceti lety v německém Kolíně nad Rýnem, od té doby se hostiteli MS staly Kanada, USA, Velká Británie, znovu Kanada, Skotsko, havajské Honolulu a před čtyřmi lety australský Perth.

Český divák se může těšit na podívanou reprezentovanou 136 týmy z dvaatřiceti zemí světa. Na trávnících v Edenu a na Strahově se během týdne odehraje více jak sedm stovek utkání ve čtyřech soutěžních kategoriích. Ve třech z nich se představí i české týmy, které na mistrovství světa budou letos premiérově.

Naším želízkem v ohni bude především ženský tým Hot Beaches, který bude chtít navázat na velmi úspěšný evropský šampionát, na kterém loni v Londýně vybojoval skvělé třetí místo. O úspěch se budou pokoušet i borci z týmu Silence, kteří loni triumfovali ve středoevropské lize a na ME skončili třináctí, a také celek Velká Morava.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha se stane centrem světového frisbee