Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Praha se ponoří do časů Rudolfa II., do tajemství alchymie a astrologie

Eva Chytková

Eva Chytková

22. 1. 2012

FOTO: Vladislavsky sálPro milovníky tajemna a záhad byla na Pražském hradě uspořádána výstava k 400. výročí úmrtí českého krále a římského císaře Rudolfa II. Poznejte tajemství a legendy staré Prahy.

FOTO: Vladislavsky sál

Centrem dění bude Pražský hrad, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Vláda Rudolfa II. a jeho působení v Praze je jistě spojeno s jeho alchymistickou dílnou a hledáním elixíru mládí. Na císařském dvoře se v této době objevovali nejznámější alchymisté jako například Edward Kelley nebo John Dee. Pokud se tedy chcete podívat pod pokličku těchto záhad, zavítejte do Muzea alchymistů a mágů staré Prahy nebo navštivte Alchymistickou vinárnu a kavárnu Kellyxír na Malé Straně.

Hlavní výstava věnovaná výročí, pojmenovaná Rudolf II. – král je mrtev, se koná v prostorech Pražského hradu v obvykle nepřístupné galerie.

FOTO: Rudolf II.

Známé vyobrazení císaře Vertumnus

Další osobnost, která je se dvorem Rudolfa II. spojena, je Tycho de Brahe. Největším tajemstvím jeho působení v Praze je jeho smrt, protože je opředena mnoha záhadami. Dalším známým astrologem v rudolfínské Praze byl i Johanes Kepler. V domě na Starém Městě, kde působil, si můžete prohlédnout Keplerovo muzeum.
Neodmyslitelnou památkou staré Prahy je i záhadný Faustův dům na Karlově náměstí, v němž bydlel legendární Johann Faust. Vlastníkem domu byl i Edward Kelley – dům tedy může skrývat i mnoho dalších tajemství.

Výstava Rudolfa II.
Kdy: 20. 1. – 27. 1. 2012
Kde: Pražský hrad

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha se ponoří do časů Rudolfa II., do tajemství alchymie a astrologie