Menu
TOPZINE.cz
Sport

Praha přivítala olympioniky

Redakce

Redakce

5. 3. 2010

Ve čtvrtek 4.3. Praha koncertem na Václavském náměstí přivítala české olympioniky. Na pódiu se před zraky nažhaveného publika mezi ostatními sportovci objevila i trojnásobná medailistka z Vancouveru, Martina Sáblíková.

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem na pódiu. Foto: Vojtěch Herout, Topzine.cz

Martina Sáblíková s trenérem Petrem Novákem na pódiu. Foto: Vojtěch Herout, Topzine.cz

A právě rychlobruslařka Sáblíková měla odpolední program nejnabitější. Už před čtvrtou hodinou seděla v knihkupectví v obchodním centru Arkády a podepisovala fanouškům nově vydanou knihu Martina Sáblíková – Zázrak na bruslích.
Po čtvrté hodině ji pak spolu s autorem Romanem Streichsbierem a oběma kmotry knihy, olympioničkou Věrou Čáslavskou a trenérem Petrem Novákem, pokřtila. Nikoliv šampaňským, jak by se dle tradice dalo očekávat, ale ledem z termosky, o kterém trenér Novák prohlašoval, že jej přivezl až z Vancouveru.

Po křtu knihy se Sáblíková přesunula do dolní části Václavského náměstí, kde se na počest olympioniků konal koncert. Před zraky diváků se jich zde sešlo hned sedm: krasobruslař Tomáš Verner se ujal role moderátora a postupně představil své reprezentační kolegy, rychlobruslařku Kateřinu Novotnou, akrobatku Šárku Sudovou, snowboardcrossaře Michala Novotného, skikrosaře Tomáše Krause, běžce na lyžích Dušana Kožíška a nakonec i již zmiňovanou Martinu Sáblíkovou.

Dušan Kožíšek na pódiu. Foto: Vojtěch Herout, Topzine.cz

Dušan Kožíšek na pódiu. Foto: Vojtěch Herout, Topzine.cz

Po Tomáši Vernerovi přebral moderátorské žezlo Libor Bouček a spolu s primátorem Pavlem Bémem předali Sáblíkové obrovský dort ve tvaru stupňů vítězů.

Mezi tím olympionici ještě stihli rozdat spoustu autogramů a pak se přesunuli do rezidence primátora hl.m.Prahy, kde je čekala tisková konference a setkání se sponzory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha přivítala olympioniky