Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Praha o víkendu zažije fotomaraton. Zúčastnit se a vyhrát může každý

Petr Pečenka

Petr Pečenka

12. 6. 2012

V pražských Bohnicích odstartuje tuto sobotu 16. června 1. Bohnický fotomaraton – fotografická soutěž, kterých je v Praze poskrovnu. Účastníci mají nejen šanci vyhrát kvalitní ceny, ale hlavně svou účastí podpořit klienty Bohnické psychiatrické léčebny.

OBR: Vojta Herout - na Petříně

Ilustrační foto: fotografové na Petříně. Foto: Vojta Herout, TOPZINE.cz

Tak specifická akce jako Fotomaraton v Praze pod jakoukoli oficiálnější záštitou mockrát realizována nebyla a pravidelné opakování chybí úplně. Přitom jde o celosvětově známý a uznávaný koncept fotografické soutěže, kdy zúčastnění mají za úkol vyfotografovat sérii snímků na stanovená témata v určitém čase. Organizátorem tohoto Bohnického fotomaratonu je Psychiatrická léčebna Bohnice a Bona, o.p.s. s podporou Nadace Bona.

Soutěž je určena pro širokou veřejnost, amatéry i profesionály, dospělé i děti, zdravé i nemocné. Soutěží se ovšem ve dvou základních kategoriích. Děti do 15 let a v kategorii dospělí.

OBr. oficiální plakáty akce

Oficiální plakáty akce. Víc informací se dozvíte na stránkách Zdroj: bohnicky-fotomaraton.cz

Pořízené fotografie bude posuzovat odborná porota a vítězové obdrží hodnotné ceny. Samotná soutěž začne vyhlášením 12ti témat – do poslední chvíle utajovaných. Na jejich fotografické zpracování budou mít účastníci čas do 18:00 téhož dne. Tedy skoro celé odpoledne. Po odevzdání bude následovat proces posouzení odbornou porotou a vyhlášení výherců soutěže na plánované vernisáži.

Po vernisáži proběhne dražba vystavených fotografií za účelem podpořit konkrétní projekt pomoci lidem s duševním onemocněním. Vernisáž výstavy a dražba fotografií proběhne v rámci festivalu Babí Léto v Psychiatrické léčebně Bohnice v unikátních prostorách bývalé Varny.

Účastí pomůžete mnoha lidem

Jak bylo již řečeno, organizátory jsou Bohnická léčebna a nadace Bona. Obecně je známo, že tyto organizace mají za cíl pomáhat lidem s duševním onemocněním a není tomu jinak ani v případě této akce. Veškeré získané finanční prostředky z registračních poplatků, dražby atd. poputují na sponzoring Týdenního rehabilitačního pobytu v přírodě pro klienty Bona, o.p.s.

Obr. Focení v přírodě

Ilustrační foto: Focení v přírodě. Foto: Lucie Heroutová

Klienti Bony, o.p.s. se navíc budou na přípravě  a organizaci osobně podílet. Krom toho mají – stejně jako i ostatní účastníci s handicapem – možnost se soutěže aktivně zúčastnit. K tomu jim budou pomáhat dobrovolní foto-kouči z řad profesionálních fotografů. Účastníci soutěže tak tedy mají nejen možnost se umělecky realizovat a zviditelnit, ale i podpořit realizaci aktivit, které pomáhají lidem s duševním onemocněním.

ZÁKLADNÍ INFO K SOUTĚŽI:

Datum akce: 16. června 2012 od 11:00
Místo zahájení: Areál Bohnické léčebny – prostor před kostelem sv. Václava

Složení poroty:
Petr Horký (dokumentarista)
Karel Peřina (arteterapeut)
David Karas (kameraman ČT)
Anna Hogenová (profesorka UK a filosofka)
Michaela Danelová (produkční fotografické sekce týdeníku Respekt)

Vernisáž Výstavy s vyhlášením výsledků: 15. září 2012
Vyhlášení ceny publika: polovina srpna

Registrace v den soutěže nutná na stránkách akce

Předběžný seznam účastníků soutěže

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha o víkendu zažije fotomaraton. Zúčastnit se a vyhrát může každý