Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Praha i Brno prožije další post hardcorový večer s Eyes Set To Kill v čele

Radek Kolínský

Radek Kolínský

10. 3. 2011

Českým příznivcům žánrů post hardcore a metalcore se bude v prvním jarním měsíci více než dařit. V pražském Rock Café vystoupí 28. března Eyes Set To Kill, v doprovodu kapel Vanna a Stray From The Path. O den později si fanoušci mohou jejich show otestovat v brněnském Metro Music Baru.

foto Eyes Set To Kill

Eyes Set To Kill, Foto: youtube.com

Eyes Set To Kill pocházejí z města Tempe, státu Arizona. Nápad založit kapelu dostaly sestry Rodriguezovy v roce 2004. Až o dva roky později se podařilo myšlenku zrealizovat. Skupina postupně na svých postech vystřídala celkem deset lidí. Konečná fáze skupiny čítá pět členů a mohou se pyšnit nejen nádherným ženským vokálem. V únoru 2008 přišel debut, album Reach, z něhož vzešly dva hity, eponymní Reach a Darling. O společné pódium se začaly dělit s kapelami jako Blessthefall, Chiodos, Greeley Estates a dalšími.

V polovině roku 2009 vydali druhé album World Outside. Craig Mabbitt (zpěvák Escape The Fate) hostoval v songu k písni Deadly Weapons. Ten se dočkal i videoklipu. Díky časopisu Alternative Press Magazine’s se dostali do článku o 100 kapelách, které musíte znát.

Eyes Set To Kill poprvé koncertovali v České republice (konkrétně v Brně) v květnu 2010 v rámci akce Čarodějáles. Zahráli si zde spolu s I Am Ghost a jinými, leč tuzemskými interprety. O měsíc později, v červnu 2010, vydali své zatím poslední album. Skupina ho pojmenovala Broken Frames. Zde najdeme například song All You Ever Knew.

Alexia Rodriguez, zpěvačka skupiny, vydala sólo debutovou desku s názvem Underground Sounds. Kromě jiného zde můžeme naleznout také cover verzi písně od Radiohead – Climbing Up the Walls. Fanoušci se mohou těšit na tři kapely přeplněné až po okraj tvrdou hudbou a také ostrými vokály, které berou dech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha i Brno prožije další post hardcorový večer s Eyes Set To Kill v čele