Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Praha, Brno, Praha: Kam vyrazit pro duševní potravu?

Redakce

Redakce

16. 5. 2010

Po víkendu stráveném na knižním veletrhu se tento týden asi raději vypravíte za jinou než vyloženě knižní kulturou. Nabízíme výstavu Pavla Schmidta v Praze anebo veřejnou panelovou diskusi v Brně. A v polovině týdne pak zajděte v Praze na skleničku, Jaromír Štětina křtí své knihy.

Jaromír Štětina Zdroj: senat.cz

V pražském Goethe-Institutu a v Centru Franze Kafky se od 19. května můžete setkat s pracemi Pavla Schmidta. Tento malující i kreslící umělec vám zprostředkuje pozoruhodné setkání s rukopisy Franze Kafky, a to v rámci výstavy nazvané „Franz Kafka – přepsané a zkreslené.“ Výstava končí 15. července.

Nebezpečí moci?

Kritický rozpor: Marxismus jako radikální alternativa,anebo jako totalitní přežitek? Literární měsíčník Host ve spolupráci s mezinárodní sítí a Domem umění města Brna zvou na veřejnou panelovou diskusi, jíž se zúčastní B. Seymour (Londýn) a J. Pehe (Praha). Moderova diskusi bude Marek Sečkař. Debata je 4. dílem cyklu Europe talks to Europe, konat se bude 18. května od 18 hodin.

Jaromír Štetina, nakladatelství Lidové noviny a nakladatelství Portál zvou na sklenku vína, a to 20. května od 17.30 do kavárny Krásný ztráty. Děje se tak u příležitosti vydání dvou knih Jaromíra Štětiny: Gravitace a Brutalita moci.

18. 5., 18.00   Veřejná panelová diskuse, Brno
19.5. Pavel Schmidt: Franz Kafka – přepsané a zkreslené (výstava), Praha
20. 5., 17.30   Štětina, Jaromír: Gravitace, Brutalita moci (křest knih), Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha, Brno, Praha: Kam vyrazit pro duševní potravu?