Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Prague Fashion Weekend: Módní přehlídka Jakuba Polanky nadchla

Redakce

Redakce

8. 10. 2012

Nejočekávanější módní přehlídka Prague Fashion Weekendu nadchla všechny příznivce módy! Přečtěte si, jaké dojmy nejnovější kolekce pro jaro a léto 2013 Jakuba Polanky zanechala.
[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/jakub-polanka-pfw-2012/]

Na Hradčanském náměstí se tak v pátek 14. září sešly nejdůležitější ikony módního odvětví a celebrity, které si tuto jedinečnou módní show nemohly nechat rozhodně ujít.

Ženská silueta kralovala večeru
Show Jakuba Polanky byla zahájena tikotem hodin, za kterého nastupovaly modelky v tajuplném hávu originality připomínající spíše jinou galaxii. I přesto většina modelů působila velice jemně a žensky. Sám autor popsal svou přehlídku slovy: „Z brutální a temné noci přichází ranní úsvit a křehkost,“ což se potvrdilo v každém z jeho originálních modelů.

Modelky s kouřovým líčením a temným pohledem předvedly řadu dlouhých šatů s vějířovitými prvky. Dokonalá ženská silueta byla podtržena úzkým vosím pasem, který byl přepásán důmyslně páskem. Barevná škála se pohybovala od šedé a hnědou červeň přes královskou modř až po zakončující fialovou.

Jakub Polanka se narodil v jižních Čechách, dnes žije v Paříži a je spojován se jmény jako Givenchy, Hermés, Luis Vuitton, Philippe Starck a další.

Tvoří módu pro zákaznice z Los Angeles, New Yorku, Ruska a Japonska. Za mnohem důležitější považuje setkání s lidmi, jako je Hubert Givenchy, než-li všechna ocenění, která obdržel. I přesto, že se tento český návrhář podílí na tvorbě oděvů po boku takových velikánů, stále si dokázal udržet svou skromnost, za což by poprávu zasloužil obdiv.

Světoznámý návrhář nám i touto kolekcí ukázal, že má stále co nabídnout, a jeho přehlídky budou i nadále patřit mezi celosvětově nejvyhledávanější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prague Fashion Weekend: Módní přehlídka Jakuba Polanky nadchla