Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Prague Conspiracy se vrací do města s EP Back in town

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

4. 5. 2011

FOTO: Prague Conspiracy!Recenze!Prague Conspiracy skládají nové písně jednu za druhou. Nahrát ale stihli prozatím jen tři. A protože nechtějí nechat své fanoušky čekat na celé album, nahráli tyto tři kusy na EP, které pojmenovali Back in Town.

FOTO: Prague Conspiracy

Prague Conspiracy, Zdroj: archiv kapely

Skupina v poslední době pozměnila svůj styl. Větší prostor dostala kytara, klávesy, ale především zpěvačka Mariana. Ovšem trochu škoda je, že tyto sekce byly posíleny na úkor sekce dechové. Přesto ale Prague Conspiracy neztratili na své zajímavosti a originalitě. Jejich skladby jsou rytmické, živelné i bláznivé.

Back in Town obsahuje téměř deset minut nespoutané hudby

První skladba, pojmenovaná stejně jako vydané EP – Back in Town, přesně naplňuje vizi, kterou o své nové hudbě skupina měla. Vyniká kytara a Marianin hlas. Prague Conspiracy touto písní dokázali, že i když změní svůj styl, o posluchače rozhodně nepřijdou. Je to úžasná pecka plná optimismu, která rozjasní slunce v duši.

Ska základnu jsem našla ve skladbě Dancing in the Dark. Má podobný charakter jako skladby, jež se objevily na posledním albu Prague Conspiracy Lies for Everyone. Marianina exotická barva hlasu skvěle podtrhává každičký tón, který byl pomocí nástrojů přiveden na svět. Svůj účel má také na první pohled obyčejné tleskání, jež zní téměř celou píseň. Dodává totiž skladbě jistou dávku uvolněnosti, která je pro kapelu tak typická.

Třetí místo obsadila Rock It. Je jako vystřižená z prostředí mihotajících se barevných světel a blyštivé otáčející se diskotékové koule. Musím ovšem říct, že ze tří nahraných skladeb má nejmenší potenciál. Není až tak zajímavá, postrádám chytlavou melodii. Na jedničku bych hodnotila asi jen závěrečnou část. V ní se ke slovu dostává kytara a mizí disko motiv, který se prolíná celou skladbou a mě bohužel neoslovil. Zkrátka mi tahle skladba nezapadá ani do nového, na míru šitého kabátu Prague Conspiracy.

Praque Conspiracy – Back in Town EP

Vydáno: 2011

Skladby: Back in Town, Dancing in the Dark, Rock It

Celkový čas: 9:43

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prague Conspiracy se vrací do města s EP Back in town