Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Prague City Festival přiveze do Čech Blink-182 a 30 Seconds To Mars

Redakce

Redakce

15. 2. 2011

Blink-182V červnu tohoto roku se bude v Praze konat první ročník Prague City Festivalu, který si dal za cíl učinit z našeho hlavního města mezinárodně uznávanou festivalovou destinaci první kategorie. K již potvrzeným vystupujícím House of Pain v čele s Everlastem, Hadouken, Gogol Bordello, Skindred, Gaslight Anthem, Flogging Molly, Support Lesbiens, Superhiks, Tleskač a nebo Indy KMBL teď přibyli také Blink-182 a 30 Seconds to Mars.

FOTO: Blink-182

Blink-182 poprvé zahrají v Čechách, Zdroj: pořadatel akce

Díky tomuto festivalu zahrají Blink-182 v České republice vůbec poprvé. Kapelu v roce 1992 založili Mark Hoppus a Tom DeLonge, ke kterým se později přidal bubeník Travis Barker. Jejich cestu ke slávě odstartovala v roce 1999 jejich třetí studiová deska Enema of the State, ze které pocházejí hity jako What’s My Age Again nebo All The Small Things. Tohoto alba se prodalo více než 15 milionů kusů.

Následovala další úspěšná alba Take Off Your Pants And Jacket (2001) se singly Rock Show a First Date a eponymní Blink-182 (2003) s hity jako I Miss You nebo Feeling This. O dva roky později k obrovskému zklamání svých fanoušků oznámila kapela rozpad a rozloučila se vydáním kompilace Greatest Hits. V roce 2009 se však na udílení cen Grammy objevili zpět na pódiu a oznámili svůj comeback a přípravu nového alba, které by mělo vyjít letos v létě.

30 Seconds To Mars Českou republiku už znají, minulý rok navštívili Prahu v rámci svého turné k desce This Is War. Kapelu založili v roce 1998 populární hollywoodský herec Jared Leto a jeho bratr Shannon. V průběhu let se složení kapely často střídalo, dnes spolu se zakládajícími členy hraje kytarista Tomo Miličević.

Úspěch začal vydáním debutového alba 30 Seconds To Mars (2002). O tři roky později vydali desku A Beautiful Lie, díky které získali ocenění pro nejlepší zahraniční kapelu od prestižního hudebního časopisu Kerrang! Jejich nejnovější album This Is War (s hity Hurricane nebo Closer To The Edge) vyšlo v roce 2008. Skupina má na kontě tři a půl milióoů prodaných alb, 100 milionů zhlédnutí jejich klipů na youtube a přes 500 odehraných koncertů.

Nejenom výčet vystupujících umělců, ale také způsob organizace nasvědčují tomu, že se bude jednat o jednu z velkých hudebních událostí letošního léta. Festival zavede evropské standardy, co se týče úrovně zajištění, servisu a bezpečnosti. Cílem je uspořádat v Praze akci, která by měla srovnatelný line-up s vyhlášenými zahraničními festivaly.

Prague City Festival se koná 23. června 2011 v areálu Incheba Expo (Výstaviště Holešovice, Praha 7), vstupenky k dostání v síti Ticketportal za 790 Kč a 990 Kč (stání u podia), od 1. března se bude cena zvyšovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prague City Festival přiveze do Čech Blink-182 a 30 Seconds To Mars