Menu
TOPZINE.cz
Apetit

PragoFFest 2011: Nové seriály letošního roku i osvědčené stálice na Battlestar Tardis a SeriesConu

Redakce

Redakce

22. 1. 2011

PragoFFest  2011, kerý se uskuteční 3. až 6. února v Modré škole v Praze na Hajích, s sebou přináší hned dvě linie, které by mohly zaujmout fanoušky sci-fi seriálů. Jedná se o Battlestar Tardis a SeriesCon, které se tradičně vyskytují především na Festivalech fantazie v Chotěboři.

PragoFFest 2011 navazuje na Pragocon z minulého roku, o organizaci se postará stejný tým. Kromě mnoha dalších programů by fanoušky sci-fi, fantasy, hororu a příbuzných žánrů mohly zajímat linie SeriesCon a Battlestar Tardis, které se budou věnovat nejslavnějším i zcela novým seriálovým hitům. Organizátoři slibují zábavu jak pro zaryté fanoušky seriálů, tak i pro náhodné návštěvníky, kteří jsou pouze zvědaví, jak to na takovém setkání fandů může vypadat.

Soutěže, přednášky i promítání

Na rozdíl od SeriesConu Battlestar Tardis se zaměřuje na dvě seriálová univerza – Battlestar Galactiku a Doctora Who se všemi jejich spin-offy (Caprica, Blood&Chrome, Torchwood).  Fanoušci se mohou těšit jak na krvelačné Cylony citující prastaré svitky, tak i na telefonní budku cestující napříč časem. Bohužel většinu programu tentokrát vyplňuje pouze promítání vybraných dílů, doplněné o několik málo aktualizovaných přednášek.

SeriesCon představí v první řadě bohatý výběr představení novinek letošní sezóny. Zbytek programu vyplní přednášky, některé aktualizované, některé zcela nové, mezi nimiž si čestné místo uzurpuje fanoušky oblíbený muzikálový seriál Glee. Dojde i na soutěže v seriálových znalostech, pro jejíchž vítěze by měli mít organizátoři připraveny hodnotné ceny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2011: Nové seriály letošního roku i osvědčené stálice na Battlestar Tardis a SeriesConu