Menu
TOPZINE.cz
Apetit

PragoFFest 2011: Hvězdy české fantastiky tento víkend v Praze

Jan Nohovec

Jan Nohovec

1. 2. 2011

Už jen pár dní zbývá do únorového setkání fanoušků fantasy, sci-fi a hororu v literatuře, ale i jiných formách. PragoFFest (či po staru Pragocon) se koná na Hájích jako součást řady Festivalů fantazie, největších českých conů.

Ilustrace na plakátu PragoFFestu, Autor: Lubomír Kupčík

Literární linie jsou základem mnoha conů – ostatně kvůli nim právě cony vznikly. I na PragoFFestu, který se koná tento víkend, nebudou chybět přednášky a besedy s domácími autory, publicisty i osobami fandomově činnými. Nad oficiální literární linií převzal, stejně jako v loňském roce, záštitu časopis Pevnost, měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu. V jeho programu se objeví Beseda o trpkém a sladkém životě knihkupce Filipa Gotfrida, beseda s Adamem Andresem, autorem historické fantasy ságy Wetemaa, nebo přednáška Vlada Ríši, spisovatele, editora a šéfredaktora měsíčníku XB-1 o jeho připravovaných knihách.

Literární linie však představí i další program – na své si v několika workshopech a přednáškách přijdou začínající autoři nebo ti, které zajímá malířské umění ve fantastice. Svůj ediční plán představí nakladatelství Brokilon a Fragment. Nebudou chybět ani dvě dámské stálice českých conů, spisovatelky Petra Neomillnerová a Františka Vrbenská.

Nejen oficiální knižní linií bude ale fanoušek na PragoFFestu živ. Děl českých a světových spisovatelů se dotknou i jiné linie. Fantasy&History nabídne několik fanouškovských filmů ze světa Pána Prstenů, Manifest fantastiky zabrousí do LARPu a do vzorců chování subkultury fanoušků fantastiky. Něco málo vědy vnese na PragoFFest program Futureconu, kde se účastníci mohou přiučit hned několika vědním disciplínám, ať už mluvíme o psychologii, sociologii, architektuře nebo biologii.

PragoFFest 2011 spojený s GameFFestem, jedním z největších českých festivalů počítačových, konzolových, deskových a hudebních her, proběhne od čtvrtka 3. do neděle 6. února v Praze na Modré škole, nedaleko konečné metra C na Hájích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2011: Hvězdy české fantastiky tento víkend v Praze