Menu
TOPZINE.cz
Apetit

PragoFFest 2011: Filmový program se neomezí jen na pár seriálů

Jan Nohovec

Jan Nohovec

2. 2. 2011

PragoFFest 2011, největší pražské setkání fanoušků literární fantastiky, startuje zítra v odpoledních hodinách. Kromě literárního programu a herny počítačových, deskových a hudebních her nabízí i filmový program.

Ilustrace na plakátu PragoFFestu, Autor: Lubomír Kupčík

Filmovému programu na PragoFFestu se sice nevěnuje žádná specializovaná linie, nicméně hned několik obsahuje promítání a přednášky o světové kinematografii. Nejvíce návštěvníků zaujmou bezpochyby Star Wars a Star Trek, v rámci jejichž programu se představí množství pořadů o těchto nejslavnějších sci-fi seriálových fenoménech. Ať už se jedná o detaily v oblíbených sériích, tvorbu kostýmů podle hlavích postav nebo komiksové zpracování filmových klasik, přednášející poradí se vším. Nebude chybět ani promítání vybraných dílů nebo soutěže o ceny.

Známým fenoménům na stříbrném plátně se bude věnovat také linie Harryho Pottera. Literární přednášky tentokrát daly v odpovědi na Yatesovo zpracování sedmého dílu prostor těm filmovým. Z programu lze vypíchnout především srovnání Harryho Pottera s Plavbou Jitřního poutníka, novým snímkem z Lewisova světa Narnie, kompletní dvouhodinový pohled na dětskou fantasy v kinematografii nebo slash v bradavických školních lavicích.

Velkou trojici doplní několik dalších linií o japonských anime, seriálech Simpsonovi, Battlestar Galactica nebo Doctor Who.

PragoFFest 2011 se koná od čtvrtka 3. února do neděle 6. února v Praze na Modré škole, nedaleko konečné metra C na Hájích. Akce je spojena s GameFFestem, jedním z největších českých festivalů počítačových, konzolových, deskových a hudebních her, kam mají návštěvníci PragoFFestu volný přístup.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PragoFFest 2011: Filmový program se neomezí jen na pár seriálů