Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pragoconový Maelström podruhé

Redakce

Redakce

17. 1. 2010

maelstrom-perexPragocon – opět, ale tentokrát jinak. Není velkým tajemstvím, že Pragocon v posledních letech upadal, a mimo jiné právě proto jej Maelström přede dvěma lety opustil. Nicméně věci se mění a mají se měnit k mnohem lepšímu, tak jsme se letos rozhodli to na pozvání ještě jednou zkusit. Co tedy od Maelströmu na letošním Pragoconu očekávat?

maelstrom-pragocon-2010

Pragocon není tak dlouhý jako Festivaly fantazie, což nám neumožňuje naplno rozvinout všechna témata, kterým se věnujeme. Proto jsme se rozhodli pro vás, návštěvníky, připravit program co nejpestřejší, složený tak trochu od všeho, co nám s přihlédnutím k tradici Pragoconu přišlo zajímavé.

Protože byl Pragocon prakticky vzato kolébkou našeho programu ohledně rolových/osobnostních her (RPG), můžete se i letos těšit na otevřená hraní Maelströmu – dočkáte se Času pro hrdiny, perliček jako Engel o andělech v padlém světě, Nicotine girls o dívkách hledajících své sny i tradičních her o běžných i neobyčejných lidech ze Světa temnoty a dalších. Jako vždy na vás budou čekat i přednášky o moderních nebo alternativních pojetích roleplayingu a o praktických aspektech hraní.

I tentokrát zavítáme do minulosti a budoucnosti. Budeme přednášet například o historii mečů a kovářství, o životě lidí ve středověku, o vědě v nacistickém Německu, z druhé strany jsme se poté rozhodli pro trochu techniky a připravili jsme pro vás pořady o budoucnosti počítačů a budoucnosti nás s počítači.

Našemu zájmu tradičně neušly ani otázky kultury a moderního světa, takže se můžete podívat na historii úpadku popmusic, přidali jsme něco málo o šermu, čekají na vás i otázky náboženství a atheismu, pořady s trochou sociologie a filosofie, drogová problematika nebo problematika sekt.
pragocon-perex

Na rozdíl od Festivalů fantazie jsme pro vás na Pragocon připravili i nějaké praktické workshopy, například sebeobrany, zápasu nebo kaskadérských kousků.

A jak se pomalu stává zvykem, i letos pro vás máme v programu zajímavé hosty, tentokrát mladou spisovatelku Petru Neomilnerovou a Martina Koutného.

A kromě toho všeho se budete moci dozvědět, co nejspíše chystáme na letošní Festival fantazie, nebo jak vidíme budoucnost Conventiconu, na který připravujeme silnou populárně-vědeckou linii.

Upřímně doufáme, že vás náš program zaujal a že se na nás přijdete podívat, protože právě kvůli vám se snažíme dělat program co nejkvalitnější a nejzábavnější.

Pokud by vás o našem programu zajímalo něco víc, můžete se podívat na mmcon.cz nebo se přímo zeptat v diskusi na d20.cz .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pragoconový Maelström podruhé