Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pragocon 2010 aneb i Vaderova pěst musela do Komnat nejvyšší potřeby

Redakce

Redakce

5. 2. 2010

pragocon_perexS novým vedením a v novém hávu se na konci ledna 2010 vrátil do našeho hlavního města Pragocon a ke vší spokojenosti přinesl vše, po čem fanouškovo srdce touží.

Pragocon, největší pražské setkání příznivců sci-fi, fantasy, hororu, záhad, her karetních, deskových, počítačových i  her na hrdiny, je každoročně lednovou záležitostí. Již od roku 1997 jej pořádají organizace SFK Avalon a SFK Terminus. Letos poprvé se však Pragocon stal členem mnohem známější rodiny – Festivalů fantazie (dále jen FF).

pragocon_

Tento posun bylo možné již od počátku sledovat na samotné organizaci, jež do posledního detailu vycházela z technického, programového a organizačního zázemí FF. Součástí Pragoconu se tak stala klasicky neklasická ČajoFFna i neméně slavný BuFFet s jeho hlavní předností, famózními a všemi oblíbenými FF toasty.

Začneme-li úplně od začátku, program Pragoconu se spustil v hodině sedmnácté, 28.1. 2010. Již od této chvíle nabídly své promítání linie Trekkenu 4 a SeriesConu, ačkoli oficiální zahájení proběhlo až o dvě hodiny později. Aktivním a natěšeným fanouškům posloužil předchozí program jako efektivní rozehřívací kolo.

Autor: Eva Mlčáková

Autor: Eva Mlčáková

Hned první den si přišli na své příznivci anime, všelijakých seriálů, upírů, Harryho Pottera a k volné zábavě přispěla možnost hraní na PC a konzolích nebo si posedět u deskových her. Postupem času se však před očima návštěvníka mnohem více otevíral zvláštní svět, ve kterém si každý přišel na své.

Jak už to obvykle na festivalech bývá (a že Pragocon nebyl vyjímkou), krom klasické návštěvy přednáškových místností bylo k vidění i mnoho zajímavých filmových a seriálových postav, jež bylo možno potkat přímo na chodbách Modré školy v Praze 11.

Kromě fantasy charakterů přispěla nemalou zásluhou na oživení Pragoconu 501. legie: Vaderova pěst s přehlídkou těch nejreálnějších imperiálních uniforem, stormtrooperů a podle očekávání nechyběl ani samotný Darth Vader. Na patře promítání Trekkenu 4 pak bylo možno pozorovat hned několik startrekovských uniforem z různých časových období. Velikým překvapením se stala nečekaná přítomnost Sheldona Coopera ze seriálu The Big Bang Theory.

Zdroj: http://www.501st.cz

Zdroj: http://www.501st.cz

Během pouhých čtyř dní se na programu Pragoconu vystřídalo 14 linií různých žánrů a náplní. Společenská a uvolněná atmosféra vytvořila příjemný závěr konce ledna. Všechny linie se jakýmkoli způsobem snažily nalákat své stávající i nové příznivce, někdy i malými nenápadnými poznámkami, jako to dělali např. HOGWARDS ONLINE (linie Harryho Pottera), kteří na dveře od toalet nalepili cedulky „Tajemná komnata“ a povel „Zasssssssssyč!“ a trefně využili i samotných vstupů do kabinek označených názvem „Komnata nejvyšší potřeby„.

Nakonec o úspěšnosti samotného Pragoconu vypovídají především čísla. Podle oficiálních stránek bylo na festival přihlášeno 1754 účastníků, nemluvě o tom, že spousta z nich přijela rovněž neregistrovaná.

A tak stejně jako předchozích 13 ročníků, i ten letošní nabídl skvělou, poučnou a zajímavou zábavu pro všechny, jenž měli tu chuť a odvahu i v nepříznivém počasí přicestovat do Prahy. S novou organizací i staronovými liniemi se tak můžeme určitě těšit, že čtrnáctý ročník Pragoconu dozajista nebyl tím posledním.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pragocon 2010 aneb i Vaderova pěst musela do Komnat nejvyšší potřeby