Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Práce pro absolventy? Pomůže personální agentura!

Bez práce nejsou koláče, to ví každý školák. Nicméně vysokoškolák bez práce není v dnešní době zas tak velká rarita. Jak si hon za prací ulehčit a kde hledat odbornou pomoc zdarma, poradí dnešní článek.

Zdroj: Grafton Recruitment

Při honu za prací mohou být velmi nápomocné personální agentury, které nabízejí širokou škálu uplatnění pro absolventy. Největší zájem zaměstnavatelé jeví o ty, kteří se domluví vícero cizími jazyky. V současnosti jsou poptáváni zejména uchazeči o zaměstnání, kteří ovládají němčinu, francouzštinu, nizozemštinu či severské jazyky.

Při spolupráci s agenturou uchazeč ušetří mnoho času, protože konzultanti rozešlou životopis absolventa do mnoha firem najednou, kandidát si tudíž nemusí lámat hlavu nad motivačními dopisy do různých firem. Personální konzultant má navíc přehled o tom, jaké uchazeče firmy hledají, a může tak poradit, jak zapůsobit při osobním pohovoru, či jak si vyšperkovat životopis.

Není agentura jako agentura

Je potřeba si ale dát pozor, na koho se člověk s prosbou o radu obrací. Některé garážové agentury se pouze jako profesionálové tváří, nicméně jejich přístup příliš profesionální není. Největší jistotou je oslovit silné a stabilní hráče na trhu, mezi které patří i původem irská společnost Grafton. Agentura Grafton Recruitment působí v České republice již více jak osmnáct let a ročně ke svým klientům umístí velké množství absolventů.

Díky svému mnohaletému působení na trhu má velké množství významných mezinárodních klientů. Ve společnosti Grafton Recruitment, na rozdíl od jiných agentur, dbají na to, aby se konzultanti s každým uchazečem setkali osobně, a měli tak možnost co nejlépe porozumět jeho potřebám a poznat jeho osobnost. Kandidáti od nás navíc získají  zpětnou vazbu v řádu několika dní, proto se absolvent nemusí zbytečně dlouho stresovat.

Přehlednou nabídku aktuálně otevřených pozic najdete na www.grafton.cz. Životopis v českém a anglickém jazyce zasílejte na brno@grafton.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Práce pro absolventy? Pomůže personální agentura!