Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Práce nebo studium? Dálkově zvládnete obojí!

Kdo se studiem jednou skončí, ten se k němu většinou nikdy nevrátí. Dávat si tedy po střední byť třeba jen roční přestávku. Studium vysoké školy však nemusí znamenat zdlouhavé vysedávání ve školních lavicích a věčně prázdné kapsy. Vsaďte na dálkové studium, u kterého s přehledem zvládnete i pracovat.

Jako to byla dříve maturita, v dnešní době se stává vysokoškolský titul takřka standardem pro drtivou většinu lepších pracovních pozic. Některé profese bez něj ani nelze vykonávat. Studijní úsilí je však -prostřednictvím znatelně vyšších platů na těchto pozicích – náležitě oceněno. Proto vzdělání stále patří k nejvýnosnějším investicím.

Dálkové či prezenční studium?

Od absolventa vysoké školy, který žádá o práci, se však mnohdy očekávají zázraky. Nejenže by měl perfektně rozumět svému oboru a k tomu umět jeden či dva světové jazyky, ale také by již měl mít nějakou praxi. Práce, a to nejlépe v oboru, nebo alespoň nějaká brigáda je tak při vysokoškolském studiu takřka nutností.

U prezenčního studia však může být skombinování studijního, pracovního a ještě společenského života mnohdy složité a jedno tak často musí dostat přednost před druhým. Pro ty, kteří se nechtějí stát roboty, je tak lepší volbou dálkové studium. Zde výuka neprobíhá tak často, učitelé jsou shovívavější k pracujícím studentům a je zde větší důraz na samostudium.

Dálkové studium v Praze

A kde studovat dálkové studium v Praze? Místem, kde vám zdárné zdolání vysoké školy může přinést více než jen titul a kus papíru, je Vysoká škola podnikání a práva. Na této vysoké škole v Praze je kladen důraz na propojení teorie a praxe tak, aby se studenti jen nebiflovali poučky a skutečně se něco naučili, a to přímo od odborníků v daném oboru. Proto VŠPP nabízí svým studentům zapojení firemních vzdělávacích programů a další příležitosti vyplývající z intenzivní spolupráce s partnery jako je IBM, Cacio, Hewlett-Packard či Microsoft.

Zdroj: ttps://www.vspp.cz/

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Práce nebo studium? Dálkově zvládnete obojí!