×
TOPZINE.cz

Pozvánka: Mistři písmen, učni slov

FOTO: Městská knihovně v Praze
Městská knihovna v Praze slaví 120. narozeniny, Zdroj: commons.wikimedia.org

Mistři písmen, učni slov nebo Knihovna pro čtení, knihovna pro psaní, takový název nese nový workshop, který se uskuteční v pražské knihovně. Ten se bude výrazně lišit od jiných workshopů a zaručeně velmi kvalitně připraví možné spisovatele SF a F na jejich budoucí práci a jednání se svým okolím.

Městská knihovna v Praze slaví 120. narozeniny, Zdroj: commons.wikimedia.org

Záleží nám na tom, abychom v knihovně měli kvalitní knihy od kvalitních spisovatelů. Proto jsme se rozhodli nabídnout pomocnou ruku všem začínajícím autorům, aby měli alternativu k literárním workshopům na živo, různým teoretickým článkům a praxi získané z (povětšinou) vlastních chyb.
V čem je naše literární dílna výhodná?
·    Zájemci by se neúčastnili nárazově, jenom jednou za čas, ale pravidelně jednou měsíčně po dobu půl roku, čímž by byl zajištěn kontinuální rozvoj autorské osobnosti.
·    Autor by pracoval s textem podobně, jako se s ním pracuje v profesionálních vydavatelstvích – to znamená připomínka-oprava-připomínka-oprava… Tato první zkušenost by jej připravila i psychicky na budoucí jednání v tvrdém byznysu vydávání SF literatury.
·    Rádi bychom přizvali známé osobnosti, z nichž na každé setkání by byl ustanoven jeden „patron“. Nečiníme si nárok na patent, ale pokusíme se poskytnou pohled z mnoha různých pohledů.
·    Každá práce s vlastním textem před samotným publikováním textu je dobrá. Toto je možnost, jak být lepší. Nikdo, kdo to s psaním myslí skutečně vážně, by si podobnou příležitost neměl nechat ujít.
·    A mnohé další výhody…
Budeme vycházet ze zkušeností získaných jinde, chtěli bychom úžeji spolupracovat s literárním SF a F workshopem i jinými podobnými institucemi. Začínající autor by po absolvování šesti setkání měl nejenom získat vodítko, jak lépe psát, ale i jak dílo udat a komu je nabídnout.
Smíchovská pobočka Městské knihovny v Praze, profilovaná na fantastický žánr, je místem, které se podobnému projektu přímo nabízí svými prostorami, možnostmi v komunikaci, a v neposlední řadě i tím, že mnoho příkladů a knih, o nichž bude řeč, si lze rovnou vypůjčit domů a v klidu nastudovat.
Nežádáme po autorech mnoho – ochotu na sobě poctivě pracovat, pravidelně navštěvovat naše setkání a to nejmenší: být čtenářem MKP (lze pořídit za pouhých 80 Kč na rok s obrovským množstvím dalších výhod).
Worskhop by měl začínat na podzim – v říjnu nebo v listopadu; budeme vás o tom i s dalšími podrobnostmi informovat.
Pokud Vás tato nabídka zaujala a rádi byste další informace, nebojte se na nás obrátit.

Míla Linc
Městská knihovna v Praze
Pobočka Smíchov
Nám. 14. října 15
Praha 5
Tel: 222 318 866
Email: lincm@mlp.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..