Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Pozor! Po internetu se šíří nové léčivé látky MMS a CDS. Tyto žíraviny mají už i oběti

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před léčbou roztoky chloritanu sodného, známých pod názvy Mineral Miracle Solution (MMS) a Chlor Dioxide Solution (CDS).

leky-pilulky-prasky antibiotika a jejich neúčinnost

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Jejich prodejci jim připisují zázračné léčivé účinky, ve skutečnosti se však jedná o životu nebezpečné látky, které mohou způsobit poleptání zažívacího traktu,“ upozorňuje na nebezpečnost látek mluvčí potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Příznivci léčivé chemie CDS a MMS se v Česku kontaktují především přes sociální sítě a schovávají se za alternativní medicínu. Skupina Užíváme CDS je na Facebooku asi nejznámější.

„Podle příznivců CDS/MMS roztok chloritanu sodného podávaný v tobolkách, přidávaný do koupele či v klystýru léčí téměř všechny známé nemoci, od banálního nachlazení až po rakovinu či AIDS. Údajně by měl hubit patogenní bakterie a parazity, kteří tyto nemoci způsobují,“ popisuje nesmysly na svých stránkách časopis dTest.

Problémem však je, že chloritan sodný je žíravina, která sice hubí bakterie, ale všechny bez rozdílu, tedy i ty pro organismus důležité. Dále může popálit stěnu žaludku či dokonce střev.

Užíváním zmíněných látek si můžete přivodit křeče, průjmy, zvracení, nebo vám dokonce mohou selhat funkce ledvin. Všechny tyto obtíže či bolesti si příznivci CDS/MMS vysvětlují jako doprovodné projevy očisty těla.

V Evropě je prodej CDS či MMS jako doplňků stravy zakázán. Jejich prodejci tak tyto látky nejčastěji vydávají za bělidla, či bazénovou chemii.

CDS/MMS má na svědomí dokonce už i první potvrzenou oběť. Žena, která ho na dovolené užila, jako prevenci proti malárii, zemřela po 12 hodinách na selhání ledvin.

U nás jsou známé případy, kdy vážně nemocní kvůli CDS/MMS zanedbávají odbornou lékařskou léčbu, což může po nějaké době skončit i smrtí.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Pozor! Po internetu se šíří nové léčivé látky MMS a CDS. Tyto žíraviny mají už i oběti