Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Poznejte svět prostřednictvím CouchSurfingu

Není lepší způsob jak poznat cizí město a životní styl místních lidí, než nechat se provést všemi zákoutími člověkem, který se zde narodil. Když vám navíc poskytne ubytování, máte o báječnou dovolenou postaráno. Jak toho však docílit? Odpovědí na otázku je CouchSurfing.

 

Zdroj: www.madame.lefigaro.fr

CouchSurfing je neziskový program, který spojuje cestovatele z více než 230 zemí po celém světě. Od roku 2004 jej všichni členové využívají, pro rozvíjení mezinárodních vztahů, navazování přátelství a hlavně k získání neopakovatelných zkušeností.

Počáteční myšlenka CouchSurfingu byla založena na ochotě poskytnout ubytování a zároveň možnosti o ubytování požádat, pochopitelně bezplatně. Všichni členové sdílejí společnou vášeň pro cestování a snaží se rozvíjet vztahy s lidmi z různých koutů světa. Vize CouchSurfingu spočívá ve vytváření smysluplných vztahů mezi lidmi, kteří se prostřednictvím tohoto programu rozhodnou setkat.

Foto: Monika Bukáčková, Topzine.cz

Neopakovatelná zkušenost

CouchSurfing je úžasným zážitkem jak ze strany cestovatele, tak hostitele. Mnohdy potkáte lidi z druhého konce světa. Dozvíte se věci, jaké z průvodců rozhodně nevyčtete. Navštívíte místa skrytá ve změti uliček, známá jen místním.

Jednou z podmínek podílení se na tomto programu, je poskytnutí pravdivých informací o sobě. Ať už se jedná o místo, kde žijete, nebo o to, jaké filmy rádi sledujete. Tyto informace hrají velmi důležitou roli při rozhodování, zda danému člověku ubytování poskytnete, nebo v opačném případě, o ubytování požádáte.

Foto: Monika Bukáčková, Topzine.cz

Důvěřuj, ale prověřuj

Najít správného hostitele není tak lehká záležitost, jak se na první pohled může zdát. Počítejte s tím, že strávíte hodně času psaním emailů a stálým pročítáním profilů jednotlivých členů. Až najdete svého budoucího hostitele, je dobré s ním až do vašeho příjezdu udržovat stálý kontakt. Nejenže se lépe poznáte, ale také zjistíte, co od něj můžete očekávat. Někteří hostitelé jsou ochotni provést vás po městě a ukázat zajímavá místa. Pro pestřejší dovolenou není na škodu domluvit si i přesto extra průvodce. Budete mít o to více zážitků a samozřejmě přátel.

Pochopitelně vyvstává otázka, zda je to bezpečné. CouchSurfing se snaží zajistit co největší bezpečnost hned několika způsoby. Jedním z nich je takzvaná Verification. Jedná se o ověření adresy, která se provádí zasláním ověřovacího dopisu, který potvrdí vaše bydliště. Většina členů, kteří už mají nějaké zkušenosti s CouchSurfingem, má ve svém profilu spoustu přátel a také reference od lidí, kteří s nimi byli v kontaktu. Důvěryhodnost zajišťuje také Vouching, což je jakési doporučení od jiného člena, a potvrzení, že dotyčný/á o sobě uvádí pravdivé informace. Pokud budete obezřetní a budete pečlivě vybírat, nebudete vašeho rozhodnutí využít CouchSurfing litovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poznejte svět prostřednictvím CouchSurfingu